piątek, 21 kwietnia 2017 07:00

Wyniki Finishparkietu zostaną zweryfikowane na walkowery? ŁKS i tak nie skorzysta!

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Wyniki Finishparkietu zostaną zweryfikowane na walkowery? ŁKS i tak nie skorzysta! fot. Archiwum MyLomza.pl
Czy wyniki uzyskane dotychczas w rundzie wiosennej przez zespół aktualnego lidera III ligi Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zostaną zweryfikowane na walkowery dla przeciwników? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że może tak się stać! Niestety, dotyczy to tylko pięciu z sześciu spotkań. Jedyne, którego wynik pozostanie bez zmian, to mecz z ŁKS-em 1926!
techmatix2

Informacja, do której dotarł portal Łódzki Futbol, brzmi niewiarygodnie, jednak wszystko wskazuje na to, że jest prawdziwa. Dziennikarze portalu z Łodzi dowiedzieli się, że Michał Miller – jeden z najlepszych piłkarzy lidera III ligi (grupa I) Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie ma podwójny kontrakt. W sierpniu ubiegłego roku zgłosił akces gry w Sokole Ostróda. Podpisał z tym klubem umowę, która miała obowiązywać od stycznia 2017 roku. Później jednak rozmyślił się i nowy kontrakt podpisał z Drwęcą, tak jakby nie obowiązywała go ważna umowa z Sokołem!

- O sprawie dotychczas było cicho. Sokół nie upubliczniał tej informacji, a Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej milczał. Być może z tego powodu, że jednym z działaczy (wiceprezesem) związku jest Mirosław Miller – ojciec Michała - czytamy w artykule na www.lodzkifutbol.pl.

Do sprawy odnieśli się działacze z Ostródy. Na stronie tego klubu pojawiło się oświadczenie o treści: "Zarząd OKS Sokół Ostróda, w odpowiedzi na pojawiające się w mediach informacje dot. Michała Millera, informuje, że wspomniany zawodnik ma obowiązujący kontrakt z OKS Sokół Ostróda. Sprawa jest w toku i zostały powzięte odpowiednie środki formalno-prawne. Więcej informacji zostanie podanych wkrótce."

W opisanej sytuacji wyniki wszystkich spotkań, w których wystąpił nieuprawniony zawodnik, powinny zostać zweryfikowane jako walkowery na korzyść zespołów przeciwnych (§13 ust. 5 pkt 7 Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo III Ligi Gr. 1 na sezon 2016/2017). Sprawdziliśmy i na sześć rozegranych w tym roku spotkań Michał Miller wystąpił w pięciu: z Legią II Warszawa, Ursusem Warszawa, Huraganem Wołomin, Ruchem Wysokie Mazowieckie oraz Jagiellonią II Białystok z czego cztery mecze zakończyły się zwycięstwem Finishparkietu, a w jednym (z Ruchem) padł remis. Oznacza to, że drużynie aktualnego lidera III ligi może zostać odebrane aż 13 pkt, co spowoduje przesunięcie na 4. miejsce w tabeli i praktycznie pogrzebie szanse na awans, a na fotel lidera powróci ŁKS Łódź. Jedynym spotkaniem, w którym Michał Miller nie pojawił się na boisku, był mecz z ŁKS-em 1926 Łomża, wygrany przez ówczesnego wicelidera 2:0.

Decyzję w tej sprawie podejmie Łódzki Związek Piłki Nożnej jako organizator rozgrywek 1. Grupy III ligi w obecnym sezonie, choć zapewne nie będzie to decyzja ostateczna, bo trudno sądzić, że klub z Nowego Miasta Lubawskiego nie odwoła się od niekorzystnego dla siebie werdyktu.

4 komentarzy

 • Odpowiedz Local piątek, 21 kwietnia 2017 07:40 Umieszczone przez: Local

  22 kwietnia mecz Widzew Łódź - ŁKS Łomża

  - najciekawszy mecz od 10 lat

  - przyjazd całej ełkaesowskiej emigracji z najdalszych miejsc na świecie

  - ŁKS jako pierwsza ekipa gości na nowym stadionie Widzewa

  - pierwsi goście na Widzewie od 6 lat

  - ponad 15 tys. kibiców

  MUSISZ TAM BYĆ!!!

  Namawiaj znajomych, mecz już w sobotę!

  Zapisy w piwiarni Warka dzis do g. 22.

 • Odpowiedz Lomzyni piątek, 21 kwietnia 2017 14:33 Umieszczone przez: Lomzyni

  Dotyczy,dotyczy.Przy 3 walkowerach wykluczenie z rozgrywek.Watpie zeby to przeszlo.

 • Odpowiedz nie dotyczy piątek, 21 kwietnia 2017 14:56 Umieszczone przez: nie dotyczy

  Przeczytaj dokładnie regulamin. Nie przy trzech walkowerach, tylko jeśli trzy razy drużyna ze swojej winy nie przystąpi do meczu. Oczywiście to się wiąże z walkowerami, ale to nie walkowery mogą być powodem wykluczenia tylko nierozegrane mecze.

 • Odpowiedz gość sobota, 22 kwietnia 2017 20:37 Umieszczone przez: gość

  48' Arbiter przerywa spotkanie. Kibice z Łomży odpalili petardy i zadymili stadion.

  To cytat z relacji z dzisiejszego meczu w Łodzi.
  Pojechali robić wiochę w Łodzi.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu