ŁKS w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
ŁKS w półfinale Okręgowego Pucharu Polski fot. Archiwum MyLomza.pl
Drużyna ŁKS-u 1926 Łomża awansowała wczoraj do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Piłkarze trenera Mateusza Miłoszewskiego pokonali w Mońkach tamtejszy czwartoligowy Promień 3:1. Dwa gole dla biało-czerwonych strzelił Przemysław Olesiński, a trzecie trafienie dorzucił Daniel Kacprzyk.

LSM Reymonta

Trener Miłoszewski pozwolił w tym meczu pograć zawodnikom, którzy w ostatnim czasie więcej czasu spędzili na ławce rezerwowych niż na murawie. W pierwszej jedenastce pojawili się m.in. Paweł Lipiec, Paweł Wasiulewski, Krzysztof Dąbkowski, Rafał Grabowski i Bartosz Kaszubowski oraz pauzujący ostatnio za żółte kartki Mariusz Baranowski i Albert Rydzewski. Dwaj ostatni zagrali po 45 minut, zapewne w ramach "rozruchu" przed ligowym spotkaniem z Widzewem Łódź, które czeka biało-czerwonych już w tę sobotę.

Ełkaesiacy już po pół godzinie gry prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Olesińskiego (na 1:0 w 13. minucie z rzutu karnego i na 2:0 w 31. minucie). W 38. minucie gospodarze zmniejszyli stratę strzelając z rzutu karnego na 1:2 (Maciorowski) i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie, mimo gry w mocno rezerwowym składzie, ŁKS podwyższył prowadzenie na 3:1 za sprawą Daniela Kacprzyka, który tym samym ustalił wynik rywalizacji.

W gronie czterech półfinalistów znaleźli się wszyscy trzej trzecioligowcy (oprócz ŁKS-u również Jagiellonia II i Ruch Wysokie Maz.) oraz Warmia Grajewo. Półfinały rozegrane zostaną 11 maja, a finał 7 czerwca.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

Wigry II Suwałki 0 – 3 Warmia Grajewo (0:3)
Bramki: Kamil Randzio 14′, Damian Zubowski 17′, Łukasz Domurat 42′

Promień Mońki 1 – 3 ŁKS 1926 Łomża (1:2)
Bramki: Maciorowski 38' (k.) - Przemysław Olesiński 13' (k.), 31', Daniel Kacprzyk 61'

Tur Bielsk Podlaski 0 – 2 Ruch Wysokie Maz. (0:0)
Bramki: Michał Wrześniewski '82, Kamil Zalewski '87

Magnat Juchnowiec Kościelny 2 – 4 Jagiellonia II Białystok SSA (2:1)
Bramki: Bielski 5', Zielinko 45' – Ostaszewski 41', Grabowski 52', 62', Gajko 58' (k.)