poniedziałek, 17 września 2018 11:02

Nieletni z marihuaną

Napisane przez  KMP Łomża
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Przy szesnastolatku znaleziono 10 g konopi indyjskich. Fot. KMP Łomża Przy szesnastolatku znaleziono 10 g konopi indyjskich. Fot. KMP Łomża
Szesnastoletni mieszkaniec Łomży będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich za posiadanie środków odurzających. Młody mężczyzna został zatrzymany przez łomżyńskich policjantów ze słoikiem, w którym znajdowała się marihuana.

brico 2019 1

W miniony piątek wieczorem policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zostali wysłani na interwencję, gdzie według zgłoszenia, przy jednym z osiedlowych bloków młodzież miała spożywać alkohol. Podczas legitymowania stojących tam osób, z kieszeni młodego chłopaka wypadła szklana „lufka”.

Policjanci zauważyli także, że szesnastolatek ukrywa pod ubraniem jakiś przedmiot. Podejrzewali, że mogą tam być narkotyki. Gdy młodzieniec wyjął schowany słoik, okazało się, że w środku znajduje się 5 torebek foliowych oraz 5 zawiniątek z zawartością zielonego suszu roślinnego.

Wstępne badanie wykazało, że to marihuana o łącznej wadze około 10 gramów. Mundurowi zatrzymali szesnastolatka i przesłuchali jako nieletniego sprawcę czynu karalnego. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W górę