dom lomza
sobota, 15 września 2018 09:31

Wzruszające dyplomatorium w PWSIiP [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  Jolana Święszkowska
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Wzruszające dyplomatorium w PWSIiP [VIDEO i FOTO] fot. Sebastian Chrzanowski
Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży żegnali się z uczelnią. W imieniu 449 magistrów, inżynierów oraz licencjatów przemówiła podczas uroczystego dyplomatorium wyraźnie wzruszona Joanna Grabiec, która za działalność w Prezydium Samorządu Studentów, aktywność naukową oraz społeczną, odbierała także grawer z podziękowaniami od władz PWSIiP. – Dwa lata temu zrozumiałam, że ta uczelnia jest wyjątkowa. Tutaj nie jesteś numerem w indeksie, masz imię i nazwisko. Masz swoją godność – mówiła, podkreślając, że ona z „Państwówki” na szczęście jeszcze nie odchodzi i od października będzie kontynuować naukę na uzupełniających studiach magisterskich z pielęgniarstwa.

Rektor dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP, dziękował absolwentom za to, że odcisnęli wyraźny ślad na uczelni. – Z satysfakcją obserwowałem jak wcielacie się w tak wiele różnych ról: zdolnych studentów, pomysłowych animatorów uczelnianego życia, zaangażowanych wolontariuszy – mówił. Specjalne gratulacje od rektora, prorektorów oraz dziekanów odebrali absolwenci z najwyższą średnią ocen oraz autorzy najlepszych prac dyplomowych, wśród ich Klaudia Klukowska za interesującą pracę licencjacką „Aktywizacja społeczna osób z niepełnosprawnością w kontekście zadań pracownika socjalnego na podstawie działalności stowarzyszenia „Ja i Ty” w Łomży” (promotor dr Tadeusz Kowalewski).

Nagrodzono także tych absolwentów, którzy wnieśli do uczelni najwięcej młodzieńczego zapału: organizując akcje społeczne i charytatywne, działając w kilkunastu kołach naukowych „Państwówki”, przyciągając do uczelni ludzi dobrego serca, m. in. podczas rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i organizacji bożonarodzeniowej „Paczki dla Bohatera”, zbiórki zabawek dla podopiecznych ośrodka rehabilitacji w Kisielnicy oraz ratujących wzrok okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych dla mieszkańców Tanzanii. Wśród nagrodzonych była absolwentka uzupełniających studiów magisterskich z administracji i jednocześnie pracownica dziekanatu Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP Justyna Konopka, która w 2017 roku znalazła się, obok legendy skoków narciarskich Wojciecha Fortuny, w gronie dziesięciu najbardziej aktywnych wolontariuszy województwa podlaskiego. Laureatka konkursu „Barwy Wolontariatu 2017” uczestniczy w spotkaniach Klubu Integracji Środowiskowej w Domku Pastora, czyli animuje zajęcia z osobami z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi, podobnie jak inne absolwentki administracji: Ada Lendzioszek, Magdalena Górska, Joanna Marczyk, Agnieszka Pijanowska.

Absolwentów w imieniu żaków pożegnała Magdalena Zach, błyskotliwa studentka filologi angielskiej i jednocześnie przedstawicielka Samorządu Studentów. Dziękowała, że spotkała na swojej drodze tak wielu wyjątkowych ludzi, koleżanek i kolegów. Podkreślała, że dla niej i dla nich, łomżyńska uczelnia będzie zawsze „nasza”.

5 komentarzy

 • Odpowiedz urzedniczka sobota, 15 września 2018 11:38 Umieszczone przez: urzedniczka

  Zapraszam magistrów, inżynierów oraz licencjatów na galę boksu:

  https://lomza-tuiteraz.blogspot.com/2018/09/prawda-jest-ze-to-jedynie-pojedynek.html

 • Odpowiedz obserwator sobota, 15 września 2018 12:22 Umieszczone przez: obserwator

  super, że studenci w togach

 • Odpowiedz Karl sobota, 15 września 2018 13:44 Umieszczone przez: Karl

  o Boże
  a któż z nich znajdzie prace

 • Odpowiedz Czebu sobota, 15 września 2018 21:38 Umieszczone przez: Czebu

  Tak studiujcie, studiujcie, a i tak będziecie po studiach pracować jako pracownik magazynowy, albo w gastronomii w znanym barze szybkiej obsługi!

  To studiowanie to jest tylko zapychanie kieszeni profesorom. Państwowa to dobra uczelnia. Oni naprawdę mogą czegoś nauczyć. Ale wątpię, aby ktokolwiek kto ją kończy pracował na wysokim stanowisku. Absolwenci studiów wyższych najczęściej wykonują roboty przeznaczone dla absolwentów techników. Dla ludzi których można po prostu nauczyć zawodu w zwykłym technikum. Ja nie rozumiem, po co tworzyć absolwentów studiów wyższych? Lepiej jest tworzyć absolwentów techników. Takie to są skutki poprzedniej reformy edukacji, gdzie za system oświaty wzięli się profesorowie akademiccy. Tak się zastanawiam i wydaje mi się, że Ci profesorowie chcieli stworzyć dla siebie kolegów po fachu. To niektórzy profesorowie udający polityków twierdzą, że w Polsce potrzeba coraz więcej informatyków. Ja się pytam. Do czego? Do prostych robót. Do naprawy komputerów i instalowania gotowych programów komputerowych. Do tego wystarczy zwykłe technikum informatyczne. Nie trzeba tworzyć inżynierów i magistrów, aby wykonywali proste prace porządkowe na komputerach. Inżynierowie i magistrzy powinni pracować w wielkich koncernach i obmyślać strategie dla firmy, a nie zajmować się "taktyką", czyli prostymi robotami.

 • Odpowiedz enej niedziela, 16 września 2018 09:16 Umieszczone przez: enej

  czebu co ty pleciesz? Owszem szkolnictwo zawodowe jest rozwalone i praktycznie nie istnieje. Ale to dotyczy szkół średnich. Tu mamy do czynienia ze szkoła wyższą. Ta szkoła wyższa daje duże szanse dla wielu młodych ludzi którzy chca studiować tu na miejscu. Od nich samych ich zaangażowania , determinacji zalezy jaka ta szkołą będzie i czego się naucza. Jasne ,że ktoś winien mądrze dobierać kierunki studiów do zapotrzebowania na rynku. Pielegniarstwo jest takim bardzo dobrym pomysłem

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu