dom lomza
czwartek, 13 września 2018 11:13

Kłusownicy złowieni

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Zdjęcie poglądowe. Kłusownicy stale są zatrzymywani w rejonie starorzecza Narwi. Fot. KMP Łomża Zdjęcie poglądowe. Kłusownicy stale są zatrzymywani w rejonie starorzecza Narwi. Fot. KMP Łomża
Od wieków wiadomo, że natura potrafi być przewrotna. Wczoraj przekonali się o tym, dwaj kłusujący na starorzeczu Narwi w okolicach Jednaczewa, którzy stali się ofiarami polowania.

Policjanci z KMP Łomża wspólnie ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej podczas wczorajszego nocnego patrolu starorzecza Narwi natknęli się na rozłożoną w korycie rzeki sieć rybacką.

Jak poinformowała Urszula Brulińska z KMP Łomża, ok. godz. 3.30 w pobliżu znaleziska pojawił się samochód, z którego wysiedli dwaj mężczyźni, którzy skierowali się w stronę sieci, aby zabrać swój połów.

Ku ich zaskoczeniu w momencie, w którym pakowali sieć oraz trzy złowione w nią ryby do samochodu podeszli funkcjonariusze. Okazało się, że mężczyźni nie posiadają uprawnień do połowu. Policjanci wraz ze strażnikami zabezpieczyli sieć typu wonton i złowione ryby.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Łomży w wieku 68 i 69 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z art 27c ustawy o rybactwie śródlądowym – nie będąc uprawionym do rybactwa albo osobą poławiającą na jego rzecz, poławia ryby rybackimi narzędziami lub urządzeniami połowowymi. Teraz sąd zdecyduje o dalszym losie mężczyzn. Grozi im grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

3 komentarzy

 • Odpowiedz RoLAs czwartek, 13 września 2018 14:04 Umieszczone przez: RoLAs

  Mieli aż trzy ryby ;-)
  Niech lepiej się ktoś zastanowi nad tym jak państwowych PZW oddaje w dzierżawę i ktoś na nich prowadzi gospodarkę rybacką na wodach PZW
  P - Polski Z - związek W - wędkarski , nie polski związek rybacki. A wędkarze jeszcze opłacają składki dla dzierżawcy wody który i tak ma dochód z odłowów, rozbój w biały dzień. Powinien być zakaz na prowadzenie gospodarstw na państwowych wodach. Na prywatnych zbiornikach i stawach owszem tak ale zakaz dzierżawy. Czasy komuny się skończyły dawno więc wystarczy by wędkarze zaprzestali płacić składek dla rybaków. A wtedy ktoś zrozumie co to jest PZW.
  Bo nasze gospodarstwa rybackie są nastawione wyłącznie na rybactwo a wędkarz to zło koniczne ;-) które jeszcze sponsoruje te gospodarstwa. Szkoda gadać na szczęście ja wędkuje w miejscach gdzie dba się o wodę i wiem za co płacę wykupując odpowiednią licencję. Pozdrawiam Rybaków i Mięsiarzy.

 • Odpowiedz Sisi czwartek, 13 września 2018 19:57 Umieszczone przez: Sisi

  Trzy ryby. Czyli wytłukli już do końca starorzecze. To co się dzieje na naszych wodach to skandal. Gdzie zarybienia? Prywaciaż gdzie wasze kontrole? Sukcesy z zatrzymań kłusowników? Dobrze, że jeszcze PSR jest bo to jedyna szansa na łapanie kłusoli.

 • Odpowiedz Hehe czwartek, 13 września 2018 20:42 Umieszczone przez: Hehe

  I teraz się cieszą że złapali dziadków bo złapali 3ryby haha i to pewnie wielkości palca hehe. A jak odlowy robią to tonami wyciągają na legalu.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu