wigilia2018 dom lomza
czwartek, 08 lutego 2018 11:49

Pomóżmy Pawłowi! [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Pomóżmy Pawłowi! [FOTO] fot. UM Łomża
Minimalna kwota 4400 zł potrzebna na wydanie specjalnego kalendarza z rysunkami Pawła Łady, dotkniętego autyzmem została uzbierana, ale akcja "Świat kreską malowany" potrwa jeszcze przez najbliższe kilkanaście dni.

brico lomza

Paweł jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, dotkniętym autyzmem z niepełnosprawnością sprzężoną. Porozumiewa się oraz wyraża swoje uczucia za pomocą kartki papieru i cienkopisu, a czasami kredki i farby. Siedemnastolatek na przekór wszystkiemu udowadnia, że autyzm to nie tylko ograniczenia ale, również pewien stan pięknego umysłu dostępny dla nielicznych. Potrafi dostrzec to, na co większość ludzi bardzo często nie zwraca uwagi, a jego świat to piękno "zaklęte" w szczegółach. Wszystkie prace wykonuje starannie i dokładnie, z uwzględnieniem nawet najdrobniejszych detali. Ich wyjątkowość polega na prostocie, w której ukryte jest piękno.

Artystyczny talent Pawła zainspirował do stworzenia unikalnego projektu, wydania autorskiego kalendarza. Zbiórka rozpoczęła się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Kwota 4400 zł, która pozwoliłaby na zrealizowanie tego w nakładzie 490 egzemplarzy jest już uzbierana. Ale im więcej środków zostanie zebranych, tym lepiej, bo wtedy również możliwe będzie wydanie specjalnego albumu z pracami nastolatka. W inicjatywę chce włączyć się również prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Jeżeli albumy zostaną wydane wówczas Ratusz zakupi je na cele promocyjne miasta. - Jest to szczytny cel i w ten sposób możemy pomóc temu chłopcu – mówi włodarz Łomży.

Aby przyłączyć się do akcji "Świat kreską malowany" wystarczy wejść na stronę wspieram.to i kupić jedną z dowolnych prac z rysunkami Pawła. Ceny są wahają się od 5 do 90 zł. Jednak darczyńca może wpłacić również większą sumę. Projekt trwa do 25 lutego. - Zebrane środki pozwolą spełnić ogromne marzenie tego młodego chłopca. Dadzą szansę na to, by jego prace ujrzały światło dzienne, a on sam uwierzył w swój niewątpliwy talent – przekazuje Lucyna Antecka, prezes Stowarzyszenia Czas Rozwoju. Pomóżmy więc spełnić te marzenia!

UM Łomża

180207153704

Galeria zdjęć

1 komentarz

  • Odpowiedz e piątek, 09 lutego 2018 11:42 Umieszczone przez: e

    bardzo ładne - gratuluję

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu