wloskie-wieczory
piątek, 17 listopada 2017 13:44

Żądał od portalu 120 tys. złotych

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
archiwum archiwum fot. www.mylomza.pl
Z żądaniami wobec właściciela portalu MyLomza.pl wystąpił Daniel O., którego postępowanie wobec sąsiadów zostało przez nas opisane w artykule, którego ważnym elementem było amatorskie nagranie wideo przekazane przez dręczonych ludzi. Sprawa o odszkodowanie  trafiła do Sądu Okręgowego w Łomży.

brico lomza

Przypomnijmy pokrótce, że w maju ubiegłego roku otrzymaliśmy pełen rozpaczy i bezradności list od mieszkańców ulicy Spokojnej w Łomży, którzy skarżyli się na opieszałość policji wobec ich sąsiada Daniela O., który sterroryzował całą okolicę. Podkreślając zagrożenie ze strony mężczyzny przypomnieli również, że to właśnie on dwa lata wcześniej groził wysadzeniem w powietrze bloku, w którym mieszka. W liście opisali jego zachowanie wobec innych osób, a na dowód przekazali amatorskie nagranie wideo, na którym widać jak mężczyzna podchodzi do człowieka i go bije. Właśnie to nagranie tak "poruszyło" Daniela O., że postanowił zażądać od właściciela portalu MyLomza.pl jego usunięcia, publikacji przeprosin oraz zadośćuczynienia w kwocie 120 tys. złotych.

Po rozpatrzeniu sprawy przed Sądem Okręgowym w Łomży zapadł wyrok oddalający powództwo i przyznający jednynie reprezentującej z urzędu Daniela O. adwokat zapłatę ze środków Skarbu Państwa za pomoc prawną. Obecnie oczekujemy na szczegółowe, pisemne uzasadnienie tego wyroku.

 Adwokat Przemysław Dobrzycki, reprezentujący właściciela portalu, wskazuje że Sąd Okręgowego w Łomży oddalając powództwo potwierdził, że postawa Daniela O. nie zasługuje na jakąkolwiek ochronę oraz to że dziennikarskim obowiązkiem jest ochrona interesu społecznego. Wyrok jest nieprawomocny, od wyroku Danielowi O. przysługuje apelacja do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.  

Warto dodać, że po naszej interwencji bardzo szybko zareagowała prokuratura, która w innej sprawie wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie Daniela O. oraz o zmianę sposobu wykonywania wcześniejszej kary na pobyt w jednostce penitencjarnej. Obecnie Daniel O. przebywa w zakładzie karnym.


O Danielu O. pisaliśmy:

 

9 komentarzy

 • Odpowiedz :) piątek, 17 listopada 2017 14:26 Umieszczone przez: :)

  Widać chłopakowi w pace się nudzi bardzo.

 • Odpowiedz Kropek piątek, 17 listopada 2017 16:02 Umieszczone przez: Kropek

  Taki Łomżyński DanielMagical tylko że bez live na yt :(

 • Odpowiedz alicja272 piątek, 17 listopada 2017 19:07 Umieszczone przez: alicja272

  a dać mu tyle do odsiadki h....

 • Odpowiedz Bojkotowanie MyLomza piątek, 17 listopada 2017 19:42 Umieszczone przez: Bojkotowanie MyLomza

  Witam. Czy ktoś zrobi w końcu porządek z wpisami tego pana? Jest to jakiś religijny bełkot, nie da się tego w ogóle czytać i śmiem twierdzić, że uderza w uczucia religijne czytelników. Osobiście zaczynam bojkotować portal bo jeżeli zdobywanie czytelników ma polegać na zasadzie promowania jakiegoś niezrównoważonego człowieka to wolę przejść do konkurencji.

 • Odpowiedz gnoić gnoja piątek, 17 listopada 2017 19:42 Umieszczone przez: gnoić gnoja

  Daniel to cienki kvtas i tyle, teraz płacze w kryminale :)

 • Odpowiedz ol piątek, 17 listopada 2017 22:43 Umieszczone przez: ol

  przeorają tam go i się uspokoi

 • Odpowiedz name+ sobota, 18 listopada 2017 00:20 Umieszczone przez: name+

  no i jest aborcja duchowa
  skrobanka słowa stała się faktem by słowo nie stało się ciałem poczętym w blasku światTŁA inteligentnej refleksji do której obrońcy religijnego ciemnogrodu odmawiają społeczeństwu powszechnego dostępu zachęcając wiernych do modlitwy o miłosierdzie w sytuacji kiedy zła postawa ks."przewrotnych rolników" godna jest bata od Bożej Prawicy i Lewicy naraz

 • Odpowiedz dura lex, sed lex sobota, 18 listopada 2017 09:27 Umieszczone przez: dura lex, sed lex

  przed prawomocnym wyrokiem nie powinno się zarzucać konkretnej osobie, ukazując jego wizerunek, przyPiSywać konkretnych win i cech

 • Odpowiedz H2O sobota, 18 listopada 2017 10:10 Umieszczone przez: H2O

  Może ktoś wyczuł , że na sprawie może zarobić i zrobili z głupka slupa do skrojenia kasy;)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu