jodr szepietowo
piątek, 11 sierpnia 2017 14:25

Policja apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas długiego weekendu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Policja apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas długiego weekendu fot. KMP Łomża
Przed nami weekend. Dla tych, którzy zadbali dla siebie o wolny poniedziałek, wydłuży się on o dwa dni. Łomżyńska Policja, świadoma tego, że wiele osób zechce wykorzystać ten czas na wyjazdy oraz wypoczynek nad wodą, apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa i zapowiada zwiększoną aktywność na drogach.

banerwww4

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas kąpieli. Na drogach naszego miasta i powiatu, zwłaszcza tych prowadzących do miejscowości turystycznych, będzie panował wzmożony ruchu. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Mundurowi będą wymagać od uczestników ruchu drogowego przestrzegania przepisów. Podczas kontroli drogowej będą zwracali uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci. Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

- Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - zwracają uwagę policjanci.

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż była przyjemna i bezpieczna. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że chętnie odpoczywamy nad wodą. Policyjni wodniacy bedą dbać o bezpieczeństwo także odpoczywających nad naszymi akwenami.

- Pamiętajmy jednak, że jezioro, czy rzeka to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych! - przypominają funkcjonariusze i apelują: - Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo podczas długiego, sierpniowego weekendu!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu