jodr szepietowo
piątek, 11 sierpnia 2017 11:08

Naczelnik Karwowski: Zawadzka to klucz do rozwoju miasta [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Zdaniem władz miasta budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z Przykoszarową do Szosy do Mężenna jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju tej części Łomży. Wczoraj urzędnicy spotkali się z mieszkańcami okolicznych terenów i wyjaśniali wszelkie aspekty związane z inwestycją.

banerwww4

Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Andrzej Karwowski zrównał wręcz tę inwestycją z wybudowaniem dwupasmowej Alei Piłsudskiego. Jego zdaniem budowa przedłużenia Zawadzkiem będzie miała podobnie wielki wpływ na rozwój Łomży. Nazwał ją wręcz "kluczem do rozwoju miasta".

W spotkaniu wzięło udział około 70 mieszkańców, właścicieli okolicznych i przyległych nieruchomości. O dziwo nie padły żadne pytania o ewentualne wywłaszczenia, choć pewne jest, że będą one niezbędne. Mieszkańcy dyskutowali co prawda między sobą o celowości budowy ulicy, ale oficjalnych wypowiedzi w tej kwestii nie było. Były natomiast pytania o konkretne rozwiązania techniczne, jak choćby ustawienie ekranów akustycznych, na co wiceprezydent Andrzej Garlicki obiecał, że po wybudowaniu ulicy zostaną przeprowadzone pomiary natężenia ruchu i poziomu hałasu. Jeżeli ustawienie ekranów będzie potrzebne, to taka decyzja zostanie podjęta.

Na budowę przedłużenia ulicy Zawadzkiej i trzech innych ulic Miasto otrzymało dotację w łącznej wysokości około 30 mln złotych. Zawadzka pochłonie ponad połowę tych środków bo aż 18 mln. Zgodnie z projektem będzie to ulica dwujezdniowa o długości około 1 km (pasy ruchu nie będą jednakowej długości). Wybudowane zostanie też rondo na skrzyżowaniu z ul. Chmielną, chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, zjazdy itp. oraz cała infrastruktura podziemna. Miastu zależy, żeby rozpocząć realizację tej inwestycji jak najszybciej, dlatego skorzysta z możliwości, jakie daje tzw. specustawa drogowa.

36 komentarzy

 • Odpowiedz Liszt piątek, 11 sierpnia 2017 11:17 Umieszczone przez: Liszt

  Jest to bardzo ważna inwestycja i dobrze że władze miasta chcą ją zrealizować i pozyskały już na ten cel środki zewnętrzne. Podoba mi się polityka obecnego prezydenta, który jak żaden z jego poprzedników postawił na rozwój infrastruktury drogowej. Brawo

 • Odpowiedz lomzanin piątek, 11 sierpnia 2017 11:21 Umieszczone przez: lomzanin

  Bardzo dobrze że urzędnicy spotkali się z mieszkańcami a nie zamknęli się w ratuszu jak to bywało w przeszłości. Tego typu spotkania są bardzo ważne.

 • Odpowiedz Wezyr piątek, 11 sierpnia 2017 11:36 Umieszczone przez: Wezyr

  Poprzednicy Chrzanowskiego w sposób dostateczny nie dbali o rozwój infrastruktury drogowej, co mogło mieć również wpływ na rozwój przedsiębiorczości. Dobrze że Chrzanowski w szybkim tempie realizuje niezbędne inwestycje.

 • Odpowiedz klik654 piątek, 11 sierpnia 2017 12:12 Umieszczone przez: klik654

  To klucz, nie do klucz błąd w tytule

 • Odpowiedz limi lil piątek, 11 sierpnia 2017 12:19 Umieszczone przez: limi lil

  hahaha realizuje ????? co za bzdury ! zobacz ile sięza mietka zrobiło w Łomży


  niech mario dalej smsy wysyła a na pewno w łomży będzie lepiej ,,


  ''Bardzo dobrze że urzędnicy spotkali się z mieszkańcami a nie zamknęli się w ratuszu jak to bywało w przeszłośc''


  teraz mariusz się zamyka ! nawet konferencji prasowej nie zrobił


  dla mnie żenada !

 • Odpowiedz praca SMS - w Łomży ? Goniec ? piątek, 11 sierpnia 2017 12:20 Umieszczone przez: praca SMS - w Łomży ? Goniec ?

  nie polecam chrzanowskiego !

 • Odpowiedz Bert piątek, 11 sierpnia 2017 12:23 Umieszczone przez: Bert

  Fajnie że wreszcie ktoś zauważył że klucz do rozwoju miasta leży w poprawie stanu dróg w mieście. Szkoda że poprzednicy obecnego włodarza nie przywiązywali do tego zagadnienia aż takiej wagi.

 • Odpowiedz klik654 piątek, 11 sierpnia 2017 12:24 Umieszczone przez: klik654

  chrzanowskiego można nie lubić, ale przebił juz dawno Mieczysława, a o Brzezińskim, który zmarnował poprzednie rozdanie z UE i nic nie wziął, ponieważ nie będzie się śledziom kłaniał szkoda nawet wspominać

 • Odpowiedz Serwis piątek, 11 sierpnia 2017 12:26 Umieszczone przez: Serwis

  Kolego nie jesteśmy w restauracji żebyś mi mógł coś polecić.

 • Odpowiedz Prawda zwycięży piątek, 11 sierpnia 2017 12:33 Umieszczone przez: Prawda zwycięży

  W mieście jest realizowanych bardzo dużo inwestycji. Wystarczy tylko chwilę wyjść na zewnątrz żeby o tym się przekonać. Porównując obecnego włodarza z poprzednim muszę powiedzieć że Chrzanowski jest dużo lepszym prezydentem. Więcej inwestycji drogowych, więcej pozyskanych środków z ue a przede wszystkim nie boi się działać. Tylko szybka reakcja uchroniła nasze miasto przed zamnknięciej miejskiej instalacji do odzysku odpadów a poprzednia ekipa nie umiała tylko naraziła miasto na straty. Za czyjej kadencji na Miasto nałożono karę za nieprawidłowości przy przyjmowaniu odpadów komunalnych.

 • Odpowiedz edekZ piątek, 11 sierpnia 2017 12:43 Umieszczone przez: edekZ

  Rzeczywiście ostatnio w Łomży widać inwestycje.Ale przypisywanie ich Chrzanowskiemu to przesada - Garlickiemu to i owszem.

 • Odpowiedz i poznacie prawdę a prawda was piątek, 11 sierpnia 2017 12:48 Umieszczone przez: i poznacie prawdę a prawda was "zbawi" J 8 32!31 - Biblia Paetza Bronakowskiego Stefanka etc.... TYLKO "otwórzcie drzwi Chrystusowi" - SDS+

  @ Prawda zwycięży (prawda nie powinna iść po trupach tak jak w Ewangelii powinna być obroniona przez wszystkich zanim zostanie "przybita" i "wywyższona")

  Łomża to Krzyżacki BASTION - "opoka" "bram piekielnych" "upadłych aniołów" stróżów "krzyżackiego" interesu - droga to podstawa rozwoju w każdą stronę również w złą stronę


  ps

  ale i na takiej (skruszonej) skale Chrystus zBuduje "Świątynię" i religijny beton nie utrzyma się w całości czytam jedności

 • Odpowiedz Kitoszi piątek, 11 sierpnia 2017 12:55 Umieszczone przez: Kitoszi

  popieram pana Karwowskiego bo ma całkowitą racje ,że budowa zawadzkiej do końca to klucz do rozwoju miasta.

 • Odpowiedz ? piątek, 11 sierpnia 2017 12:56 Umieszczone przez: ?

  Kitoszi

  tylko w jakim kierunku ten rozwój pójdzie dalej ?

 • Odpowiedz ? piątek, 11 sierpnia 2017 12:57 Umieszczone przez: ?

  Kitoszi

  tylko w jakim kierunku ten rozwój pójdzie dalej idąc "tą samą drogą" ?

 • Odpowiedz ? piątek, 11 sierpnia 2017 12:58 Umieszczone przez: ?

  @ Prawda zwycięży

  ale prawda nie powinna bronić się sama - nieprawdaż ?

 • Odpowiedz Kitoszi piątek, 11 sierpnia 2017 13:01 Umieszczone przez: Kitoszi

  wezyr ty przypadkiem wchodząc tak w dupe prezydentowi uważaj obyś się nie udusił. Masz krótka pamięc bo Czerniawski i inni pobudowali bardzo dużo ulic i to bez robienia wielkich długów. Czerniawski pobudował dwupasmowy łącznik za co psy na nim wieszaliści a dzisiaj ten łącznik jest zbawieniem dla miasta. Tak wiec niech ekipa ratuszowych hejterów wyhamuje z tymi pierdołami pochwalnymi bo to robi się śmieszne

 • Odpowiedz Kitoszi piątek, 11 sierpnia 2017 13:02 Umieszczone przez: Kitoszi

  w mieście to jest jeden wielki bałagan a nie robienie inwestycji. Sztandarowy przykład to żenująca szybkość remontu ulicy Polowej.

 • Odpowiedz Polskie Obozy piątek, 11 sierpnia 2017 13:03 Umieszczone przez: Polskie Obozy

  @ Prawda zwycięży


  KILKA MINUT TEMU W pOLSKIM rADIO powiedzieli że w "OBOZIE RZĄDZĄCYM" "niema konfliktu jest tylko różnica zdań" kilka zdań potem powiedzieli że "konflikt a właściwie ta różnica zdań wynika z różnych punktów widzenia"

 • Odpowiedz Polskie Obozy piątek, 11 sierpnia 2017 13:06 Umieszczone przez: Polskie Obozy

  @ Kitoszi
  @ Prawda zwycięży

  widać jak wielkiego zeza ma obóz rządzący taka C U R V A(wł)WIZJA

 • Odpowiedz Polskie ptfu Jaśnie Państwo+ piątek, 11 sierpnia 2017 13:08 Umieszczone przez: Polskie ptfu Jaśnie Państwo+

  @ Kitoszi
  @ Prawda zwycięży

  widać jak wielkiego zeza ma obóz rządzący taka C U R V A(wł)WIZJA
  takie C U R V A(wł)ZMYSŁY
  taka C U R V A(wł)WŁADZA
  takie C U R V A(wł)ŻYCIE+

 • Odpowiedz Antonizs piątek, 11 sierpnia 2017 13:27 Umieszczone przez: Antonizs

  Po niektórych wpisach widać że upał naprawdę może być szkodliwy.

 • Odpowiedz Bizancjum piątek, 11 sierpnia 2017 13:30 Umieszczone przez: Bizancjum

  widze klakiery z ratusza się odezwały ;) I tak juz nikt na mariusza nie zagłosuje po tych akcjach z smsami

 • Odpowiedz Strach przed krytyka i innym mysleniem piątek, 11 sierpnia 2017 20:32 Umieszczone przez: Strach przed krytyka i innym mysleniem

  Te komentarze to pod jedno kopyto. Siedzi taki kawki w ratuszu popija i kontroluje fora oraz komentarzy. Od razu obsypuje pozytywnymi opiniami lub skacze jak głupi w odezwach w obronie panującej nie udacznej wladzy

 • Odpowiedz Cyklista z Łomży piątek, 11 sierpnia 2017 21:35 Umieszczone przez: Cyklista z Łomży

  Mam nadzieję, że inwestycja ta zostanie wykonana od "A" do "Z" - nie tak, jak większość inwestycji komunikacyjnych w tym mieście. To co miało miejsce do niedawna zakrawa na kpinę! Wszystko robione półśrodkami i wiele rzeczy bez sensu.

 • Odpowiedz wyklety sobota, 12 sierpnia 2017 11:40 Umieszczone przez: wyklety

  pan Karwowski to ten specjalista od rondek :D i nie przemyslanych rozwiązan komunikacyjnych

 • Odpowiedz kiszka sobota, 12 sierpnia 2017 14:42 Umieszczone przez: kiszka

  Tak, Karwowski to zmora kierowców, ojciec nieoczekiwanie kończących się pasów, zbyt wąskich rond. Sztandarowy produkt rondo przy ZUS i Poznańskiej, gdzie przy tym ostatnim stwierdził, że rondo jest zaprojektowane dobrze, ale kierowcy nie potrafią jeździć i dlatego trzeba przerobić.
  Dawno powinien odejść, a jego "fenomenalne" pomysły będą naprawiać całe pokolenia.

 • Odpowiedz właściciele i pracownicy lokali przy ul. Niemcewicza niedziela, 13 sierpnia 2017 13:59 Umieszczone przez: właściciele i pracownicy lokali przy ul. Niemcewicza

  my i tak zapamiętamy co nam było od 20 lat obiecywane i w kampanii co było obiecywane, a potem następne 2 lata prezydentury że będzie zrobiony parking w czasie remontu zawadzkiej i co?!!
  Pan Prezydent niech lepiej nie próbuje startować w wyborach bo my i nasze rodziny mu zrobimy antykampanie!!!! powiemy wszystko o obietnicach!!! Głosowaliśmy na Chrzanowskiego my i nasze rodziny, znajomi, teraz powiemy NIE

 • Odpowiedz fiku miku niedziela, 13 sierpnia 2017 15:26 Umieszczone przez: fiku miku

  wlasciciele lokali przy niemcewicza....a gdzie wy chcielibyscie ten parking????na ulicy czy na drzewie????tam nie ma miejsca???poproscie spoldzielnie,zeby wam zrobila a nie miasto,miasto,miasto ....20 lat wam obiecywali!!!!!to co pretensje do obecnego prezydenta przeciez plany zrobil

 • Odpowiedz Karwowsky niedziela, 13 sierpnia 2017 18:51 Umieszczone przez: Karwowsky

  Karwowski. To ten czterdziestolatek

 • Odpowiedz Zal potylice sciska niedziela, 13 sierpnia 2017 20:10 Umieszczone przez: Zal potylice sciska

  Ja noe zaglosuje na pewno i wszyscy moi znajomi tez a te wsaystkie komentarze w obronie to sami koledzy pisza

 • Odpowiedz Palony Jan niedziela, 13 sierpnia 2017 20:11 Umieszczone przez: Palony Jan

  A co ma wspolnego spoldzielnia z parkingiem ...? Ciekawe ...w czasie wyborow latwo obiecywac ale wywiazac sie gorzej

 • Odpowiedz Pingueyk niedziela, 13 sierpnia 2017 20:12 Umieszczone przez: Pingueyk

  Chrzanowski Tobie juz podziekukemy, idz na pwsip spowrotem, bede wiedzial gdzie dzieci na studia nie posylac :)

 • Odpowiedz fiku miku poniedziałek, 14 sierpnia 2017 00:30 Umieszczone przez: fiku miku

  zalosni jestescie przeciwnicy prezydenta ile komentarzy pidzecie na osobe??,dzialacie jak totalna opozycja????fake news??,jakos nie przypominsm sobie zeby w kampanii prexydent mowil cos o parkingach chyba ze mieciu jak robil plany na zawadzka!!a z tylu nie macie gdzie parkowac????spoldxielnia nie obiecala ze wybuduje????droga jest potrzebna a parkingi pod wasze sklepy spowodowalyby ze nie byloby drogi dwupasmowej.

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek poniedziałek, 14 sierpnia 2017 08:36 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  @fan prezydenta Chrzanowskiego
  pod iloma pseudonimami tu sam piszesz ratuszowy przydvpasie ?

 • Odpowiedz właściciele i pracownicy lokali przy ul. Niemcewicza wtorek, 15 sierpnia 2017 10:24 Umieszczone przez: właściciele i pracownicy lokali przy ul. Niemcewicza

  fiku miku, obiecywał, tyle razy rozmawiał z nami w ratuszu, po co obiecywał? Czerniawski też obiecywał że na drugą kadencje zrobi przy okazji remontu zawadzkiej, ale my postawiliśmy na Chrzanowskiego bo nam obiecywał, nie zamazuj teraz prawdy obrońco uciśnionych. To żaden fake news, Nas i nasze rodziny to kilkaset osób które nie zagłosuje za CHrzanowskim i tyle w temacie, a jeśli chodzi o parkowanie z tyłu to nie ma jak chcesz wiedzieć bo są tam klatki wejściowe do mieszkań więc skończ te głupie komentarze obronne bo równie dobrze można odbić piłeczkę i zapytać ilu Was jest którzy bronią i wypisują ile to dobrego nie zrobił prezydent!!!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu