jodr szepietowo
środa, 09 sierpnia 2017 09:11

Żołnierska przysięga na Starym Rynku

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Żołnierska przysięga na Starym Rynku fot. UM Łomża
3 września na Starym Rynku w Łomży odbędzie się wyjątkowa w życiu Łomży uroczystość. Swoją pierwszą przysięgę złożą żołnierze 13. batalionu lekkiej piechoty z Łomży wchodzącego w skład 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław".

banerwww4

Uroczysta przysięga odbędzie się w samym sercu miasta. W planach jest również defilada i szereg innych atrakcji.

- Chcemy wyjść do społeczeństwa. Dla nas to bardzo ważne, aby przysięga odbyła się na terenie miasta. Dzięki temu będziemy mogli się zaprezentować, pokazać, że nowy rodzaj sił zbrojnych rozwija się i wpisuje się w funkcjonowanie Łomży – tłumaczy ppłk Mieczysław Gurgielewicz. - Z oczywistych powodów wpisuje się to w misję Wojsk Obrony Terytorialnej, jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności – dodaje.

Swoje wsparcie przy organizacji wrześniowego wydarzenia zadeklarował już Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który od początku swojej kadencji zabiegał o powrót wojska do naszego miasta. W tej sprawie niejednokrotnie rozmawiał z przedstawicielami Ministerstwa Obrony Narodowej, w tym z ministrem Antonim Macierewiczem.

- Będzie to z pewnością wydarzenie dużej rangi – nie ma wątpliwości gospodarz Łomży. - Powstanie batalionu to już pewna namiastka wojska, które stacjonowało w mieście od pokoleń – mówi i dodaje, że wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości działania, są bardzo dobrym rozwiązaniem. - Nowe siły zbrojne mają wzmocnić granice naszego kraju, a co za tym idzie poprawić bezpieczeństwo. Łomża została uwzględniona jako jeden z silnych punktów na mapie Polski – uważa Mariusz Chrzanowski.

Batalion Obrony Terytorialnej ma przede wszystkim służyć ludziom. Bo, oprócz współdziałania z wojskami operacyjnymi, "terytorialsi" będą wspierali lokalną społeczność, m.in. przeciwdziałając powstwaniu klęsk żywiołowych czy zwalczając ich skutki. Jego formowanie rozpoczęło się w maju tego roku. Batalion ma składać się z żołnierzy zawodowych, a także wyszkolonych obywateli – pełniących terytorialną służbę wojskową dyspozycyjnie oraz odbywających ćwiczenia rotacyjne (minimum raz w miesiącu). Najpierw jednak wszyscy muszą przejść szkolenie. Te podstawowe, na które powołanych zostało 90 kandydatów bez przeszkolenia wojskowego, rozpocznie się 19 sierpnia. Trwające 16 dni zajęcia zakończy uroczysta przysięga wojskowa na Starym Rynku. Ponad tydzień później do ośmiodniowego szkolenia wyrównawczego przystąpi 80 rezerwistów.

Docelowo 13. batalion lekkiej piechoty ma liczyć ponad siedmiuset żołnierzy. Ochotnicy wciąż mogą zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży przy ul. Polowej 12. Dowódca tworzącego się batalionu ppłk Krzysztof Rabek liczy, że mieszkańcy miasta i regionu będą chętnie zasilali szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Warto dodać, że za wykonywaną służbę otrzymają wynagrodzenie. Jego wysokość uzależniona będzie od posiadanego stopnia. Około 500 zł otrzymają żołnierze korpusu szeregowych. Im wyższy stopień, tym płaca będzie większa.

W ramach batalionu w Łomży utworzonych zostanie 5 kompanii lekkiej piechoty odpowiadających za rejon miasta Łomża, powiatu łomżyńskiego oraz powiatów: grajewskiego, kolneńskiego i zambrowskiego. Żołnierze 13. batalionu lekkiej piechoty będą stacjonowali w koszarach przy Al. Legionów.

96 komentarzy

 • Odpowiedz OT środa, 09 sierpnia 2017 11:14 Umieszczone przez: OT

  Tradycja wraca. Przysięgi odbywały się przed kościołem garnizonowym.

 • Odpowiedz wyklety środa, 09 sierpnia 2017 11:33 Umieszczone przez: wyklety

  Antoni deMON też się pojawi ??? no to mamy pierwsze PISdowate siły porządkowe

 • Odpowiedz wyborcaPiS środa, 09 sierpnia 2017 12:01 Umieszczone przez: wyborcaPiS

  Głównym zajęciem tego "wojska" będzie kablowanie na sąsiadów...
  Brawo!

 • Odpowiedz Alex Axel środa, 09 sierpnia 2017 12:09 Umieszczone przez: Alex Axel

  paplik boli cie lewacka kuro :)

 • Odpowiedz SB-ek pedał, co się komunie sprzedał środa, 09 sierpnia 2017 12:13 Umieszczone przez: SB-ek pedał, co się komunie sprzedał

  mam nadzieję, że zrobią porządek z ORMOWCAMI i ich wnuczkami, lewactwem i innym ścierwem....

 • Odpowiedz UBek środa, 09 sierpnia 2017 14:31 Umieszczone przez: UBek

  kiedyś było ORMO a teraz mamy BOT :D komuna wróciła :))))

 • Odpowiedz swojak środa, 09 sierpnia 2017 16:53 Umieszczone przez: swojak

  Na całym swiecie wojsko terytoriale, różnie nazywane, ałuży do tłumienia "rozruchów" społecznych.

 • Odpowiedz I już środa, 09 sierpnia 2017 16:56 Umieszczone przez: I już

  To jest dalsza część ukłądanki. Ustawa zezwalająca na wejście do Polski i działanie samowolne włącznie z użyciem broni, podpisał prezydent D.

 • Odpowiedz terytorials środa, 09 sierpnia 2017 19:05 Umieszczone przez: terytorials

  wyklęty PISdowaty to jesteś ty i twoje poglądy nie czułeś jak cię wcześniej ru...i czerwoni. Skoczyło się resortowym dzieciom ha ha ha

 • Odpowiedz to i owo środa, 09 sierpnia 2017 19:16 Umieszczone przez: to i owo

  Jak ja lubię czytać komentarze osób, które nie mają bladego pojęcia o wojsku :)

  To tak dla tych bardziej inteligentnych, co potrafią jeszcze myśleć a nie tylko powtarzać wpisy z netu:

  Pisanie - "bojówki Macierewicza", no to w takim razie całe Wojsko Polskie to jego bojówki bo w czasie pokoju cała armia podlega ministrowi obrony. A to już jest mocno obraźliwe. I ciekawe kto was cwaniaki od klawiatury będzie w razie biedy bronił ? Nie będzie przed kim? No tak bo wojen nie ma, a świat to miejsce pokoju i przyjaźni. :)

  To że obecnie jest ten rodzaj wojsk podległy bezpośrednio ministerstwu to bardzo dobrze - dzięki temu jest możliwe w ogóle jego stworzenie. Gdyby podlegał sztabowi to procedury, decyzje, zapadały by przez całe wieki.
  Dla cwaniaków internetowych pragnę tylko przypomnieć, że GROM w pierwszych latach swojego istnienia również nie podlegał pod sztab, tylko pod MSWiA. Właśnie dlatego żeby łatwiej było go stworzyć.
  Swoją drogą była to wówczas niezła zadra w dupie naszych generałów.
  A jakie komentarze fachowcy ówcześni pisali, że co to za wojsko, chodzą jak chcą, ćwiczą jak chcą, żadnej dyscypliny.
  Oczywiście, WOT to nie GROM, i daleka przepaść między nimi, ale o to chodzi gdy się coś tworzy żeby ścieżka decyzyjna była jak najkrótsza bo dzięki temu łatwiej się załatwia wiele spraw.

  To jest bardzo dobre rozwiązanie, bo jest możliwości przejścia szkolenia wojskowego bez obciążenia dl życia zawodowego.
  A brak przeszkolenia wojskowe widać codziennie na mieście.
  Kiedyś mieliśmy facetów dzisiaj pizdy w rurkach biegające za pokemonami.

  Niech się ludzie szkolą, podnoszą świadomość wojskową.

  Poczytajcie wywiady z gen. Wiesławem Kukułą, co facet mówi na ten temat, jaką ma wizję. Jak chce to zrobić.
  Zainteresujcie się trochę.
  AM ma dać tylko na to pieniądze, a WOT tworzą wojskowi, zawodowi, i co w większości przypadków żołnierze wojsk specjalnych JWK, GROM.
  Poczytać, pogadać z kimś kto był, i wtedy wyciągać wnioski.
  A nie klepać farmazony

 • Odpowiedz wyklety środa, 09 sierpnia 2017 19:55 Umieszczone przez: wyklety

  @terytorias
  za to teraz wyraźnie czuć jak ta wasza PISda r...a, coraz głębiej i głębiej tak że rozkrakiem będziemy chodzić przez następne dziesięciolecia :) bez znaczenia czy wy czy nie wy

 • Odpowiedz Kitoszi środa, 09 sierpnia 2017 22:53 Umieszczone przez: Kitoszi

  wiele osób te nowe formacje kojarzy z dawnym ORMO z prostego faktu ,że jeden z generałów sam publicznie się wygadał ,że będę obserwować w miejscach swego zamieszkania co się dzieje itp. Więc z czym i kim to ludziom ma się kojarzyć i do kogo pretensje.

 • Odpowiedz wiśta wio środa, 09 sierpnia 2017 23:18 Umieszczone przez: wiśta wio

  Przepisy powinny bardzo dokładnie regulować w jakiej sytuacji, np. stanu klęski żywiołowej, albo stanu wojennego, siły Wojsk Obrony Terytorialnej mogą być użyte i w jakich okolicznościach. W tym przypadku takich regulacji po prostu nie ma.

  WOT bazuje na koncepcji NCSS,- Narodowe Centrum Studiów Strategicznych - w której wprost napisano, że obrona terytorialna może zostać użyta do tłumienia demonstracji antyrządowej.
  W raporcie Narodowego Centrum Studiów strategicznych rzeczywiście można znaleźć zapis o tłumieniu wystąpień przeciwrządowych. "Wyposażona w broń maszynową, umundurowana formacja paramilitarna, może stanowić skuteczny środek zapobiegawczy (odstraszający) działaniom antyrządowym” - czytamy na 30 stronie.

  Wojska Obrony Terytorialnej od samego początku budzą olbrzymie emocje, że jako bojówki PiSu mogą być użyte do tłumienia wewnętrznych protestów, narzędzia do tłumienia buntu zrewoltowanej ludności.
  PiS odrzucił w Sejmie poprawkę PO zabraniającą użycia Wojsk Obrony Terytorialnej Macierewicza przeciwko Polakom.

  PiS odrzucił w Sejmie poprawkę PO zabraniającą użycia Wojsk Obrony Terytorialnej Macierewicza przeciwko Polakom.

  PiS odrzucił w Sejmie poprawkę PO zabraniającą użycia Wojsk Obrony Terytorialnej Macierewicza przeciwko Polakom.

 • Odpowiedz karitas kościołowi łomżyńskiemu w potrzebie środa, 09 sierpnia 2017 23:29 Umieszczone przez: karitas kościołowi łomżyńskiemu w potrzebie

  @ wiśta wio

  hierarchowie kościoła krzyżackiego bardzo chętnie otaczają się służbami mundurowymi "zielone ludzki" "czarnej mafii" będą podstawową obstawą imprez religijnych

 • Odpowiedz tyson czwartek, 10 sierpnia 2017 00:50 Umieszczone przez: tyson

  Do lewackich antypolskich bydlakow:
  Wojska Obrony Terytorialnej są wojskami apolitycznymi ,mającymi w swoich szeregach dobrze wyszkolonych żołnierzy i dobrze wykształconych żołnierzy,którzy w godzinie próby obronią i uratują nawet wasze pizd..e,narkomańskie istnienia!
  Więc nie ujadać komuchy!

 • Odpowiedz antykod czwartek, 10 sierpnia 2017 00:55 Umieszczone przez: antykod

  Co za czasy
  Byli Zomowcy i Ormowcy nazywają Polskich żołnierzy WOT ormowcami!
  Byli komuniści i wasale Rosji sowieckiej nazywają patriotów komuchami!
  Nie straszcie Polaków bo WOT jest m/innymi po to by bronić Polaków przed antypolakami czyli wami ś....a!

 • Odpowiedz markilaa czwartek, 10 sierpnia 2017 01:00 Umieszczone przez: markilaa

  Zdrajcy się boją bo wiedzą co robili z Polskimi patriotami jak rządzili czytaj:służyli czerwonym a dziś szfabom.
  Nie bójcie się żołnierze nawet na was nie spluną.
  I dziękujcie że są bo w razie draki obronią wasze żałosne tyłki.
  I nie łudźcie się że Niemcy wam pomogą oni też nie lubią zdrajców!
  Brawo WOT,dziękuję że jesteście!

 • Odpowiedz dyskontowr czwartek, 10 sierpnia 2017 01:12 Umieszczone przez: dyskontowr

  Szanowni przedmówcy antypolscy boją się Polskich żołnierzy stacjonujących w naszym mieście im się marzy żeby stacjonowali Niemcy!
  Brawo WOT dzięki wam Łomża stanie się bezpieczniejsza!

 • Odpowiedz niedlarurek czwartek, 10 sierpnia 2017 01:16 Umieszczone przez: niedlarurek

  Żołnierzy WOT szkolą komandosi z Gromu.
  Żołnierze WOT mają za zadanie wspierać i bronić lokalną społeczność!

 • Odpowiedz ++++++++++++++++++ czwartek, 10 sierpnia 2017 05:32 Umieszczone przez: ++++++++++++++++++

  ożywią starówkę zrobią z niej "plac defilad" "i jeszcze" inne "spędy" ku chwale "prezydenta ratusza" w służbie "Honorowych Obywateli" "Kościoła Łomżyńskiego" którym jednak kieruje "rachunek ekonomiczny" anty Chrysta

 • Odpowiedz tyson+ czwartek, 10 sierpnia 2017 05:57 Umieszczone przez: tyson+

  @ tyson

  "Do lewackich antypolskich" ???? bydlaku przy tobie to nawet JEZUS syn Królowej Polski jest LEWAKIEM (KOMUCHEM - czyż od ziomków nie domagał się zburzenia świątyni czyż nie kruszył "religijnego betonu"(Kefas'a) ? czyż nie pognała go na golgotę religijna prawica ?)

  Wojska Obrony Terytorialnej nie są wojskami apolitycznymi (MON dał tego dowód w komunikacie do prezydenta który nie podpisał nominacji dowódców wojska z ustawy przewidzianego do tłumienia powstań przeciw rządowi) ,mającymi w swoich szeregach dobrze wyszkolonych żołnierzy i dobrze wykształconych żołnierzy (jednak do ŁAMANIA PRAWA BOŻEGO tzw. DEKALOGU), którzy w godzinie próby posłuża wam za "maszynkę" do "uboju rytualnego" mięsa armatniego jadącego na "rzeź" pod hasłem BÓG HONOR OJCZYZNA - taka tradycja i uratują (?) to co już dawno powinno być wyleczone a święta inkwizycja do lecenia nie dopuściła pozwoliła  Więc - tyson - podły bydlaku nie ujadać fałszywie że "komuchy" zajmijcie się wydłubaniem belek i bali z własnego (prawEgo)oka zanim trawę zaczniesz wyrywać z cudzego (komuszego)!

 • Odpowiedz dla Jego bolesnej męki ... czwartek, 10 sierpnia 2017 06:08 Umieszczone przez: dla Jego bolesnej męki ...

  @ tyson

  dzięki twoim "dobrym" "pasterzom" parafialny bydlaku na ziemi nadal trwa permanentny stan wojny domowej ziemian np. katolików z katolikami , katolików z komuchami, katolików z protestantami, katolików z prawosławnymi , katolików z lewakami , katolików z feministkami , katolików ze Świętymi Dębami Słowian , katolików z ofiarami pedofilii , katolików z odkrywcami , katolików z nie katolikami tak samo jak z katolikami - taki jest postęp na drodze nauki wiary - twojej wiary "polskiej wiary" rzymskokatolickiej "dla Jego bolesnej męki ... " domagających się miłosierdzia dla siebie i całego swojego świata

 • Odpowiedz marysiak czwartek, 10 sierpnia 2017 08:59 Umieszczone przez: marysiak

  Do forumowego antypolskiego czuba:
  Ciebie to nawet psychiatra nie uratuję!
  Brawo WOT,w końcu i Łomża będzie miała swoich obrońców

 • Odpowiedz Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++) czwartek, 10 sierpnia 2017 09:18 Umieszczone przez: Piszę to BoBoli+...(+++++++ŚWIĘTA WOJNA domowa++++++++++++++)

  @ marysiak

  anty Polski czub namówił ofiary "polityki religijnej" Kaczyńskiego na "krucjatę katyńską" zakończoną pod Smoleńskiem

 • Odpowiedz wiśta wio czwartek, 10 sierpnia 2017 09:57 Umieszczone przez: wiśta wio

  CO za debil siedział na forum od godziny;
  00:50 Umieszczone przez: tyson
  00:55 Umieszczone przez: antykod
  01:00 Umieszczone przez: markilaa
  01:12 Umieszczone przez: dyskontowr
  01:16 Umieszczone przez: niedlarurek
  i pod kilkoma pseudonimami napier.dalał brednie ?
  Wystarczy popatrzyć na inne tematy i inne dni, już po godzinie 23ciej, to forum zamiera, raczej komentarze zdarzają się tylko sporadycznie, a tu nagle taka aktywność :)

  Durniu ! cyt;" ...Wojska Obrony Terytorialnej są wojskami apolitycznymi ,mającymi w swoich szeregach dobrze wyszkolonych żołnierzy i dobrze wykształconych żołnierzy..."

  16-dniowe weekendowe szkolenie podstawowe dla osób, które nigdy wcześniej nie były w wojsku i już przysięga wojskowa :)))))

  Jeb, jeb, jeb – tak brzmi kanonada Wojsk Obrony Terytorialnej- ochotnicy uczyli się teorii, żeby w końcu wejść do lasu i w takich okolicznościach wyuczoną teorię zamienili na praktykę:)

  Absolutnie nie wierzę, że ci amatorzy przed czymkolwiek nas obronią.
  Podobno chłopcy i dziewczęta zbierają teraz na polach gąsienice, zanim zamienią się w motyle, bo ktoś im powiedział że po nich czołgi jeżdżą.

  To pieniądze podatnika wyrzucone w błoto, to atrapa armii.
  WOT to jak dotąd najdroższa bojówka w naszym kraju, ale pomysł zapożyczony - od takiego kurdupla - artysty malarza.

 • Odpowiedz wiśta wio czwartek, 10 sierpnia 2017 10:15 Umieszczone przez: wiśta wio

  W sumie to dobrze w razie konfliktu to pójdą na pierwszą linię frontu i zwiążą nieprzyjaciela walkami na jakieś pięć minut

  "Saperzy" do rozminowania przedpola.
  No, przez 16 dni to się mogą nauczyć stania na baczność, spocznij może jeszcze rzut granatem, a gdzie strzelanie - CELNE STRZELANIE - do tarczy, nocne strzelanie, ładowanie magazynków, zajęcia chemiczne (zakładanie maski, itd) rozbieranie, składanie, czyszczenie broni, etc, etc. To będzie wojsko które - nie daj Boże wojny - trzeba będzie bronić, a nie odwrotnie.
  Ciekawe ilu zginie po pierwszym szkoleniu z bronią i ostrą amunicją ?
  Nawet dowódca WOT - Wiesław Kukuła, przyznaje, że w ciągu 16 dni szkolenia każdy żołnierz wystrzeli około 100 razy:)

  16 dni i mamy komandosów do walki ze Specnazem :)

 • Odpowiedz wiśta wio czwartek, 10 sierpnia 2017 10:23 Umieszczone przez: wiśta wio

  Media już doniosły: Jest pierwsze zadanie dla Wojsk Obrony Terytorialnej.
  Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej – Marian Tomkowicz – twierdzi, że ma zadanie specjalne dla jednostki stworzonej przez Antoniego Macierewicza.
  Według Tomkowicza we wschodniej Polsce trwa właśnie kolejna fala rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń. Twierdzi on, że za plagą stoją szturmujące tamtejsze tereny dziki.
  Jego zdaniem byłby to doskonały chrzest bojowy dla utworzonych przez szefa MON oddziałów Wojsk Obrony Terytorialnej.
  – Wystosowałem pismo do pani premier o powołanie specjalnego zespołu ds. walki z dzikami. Proponuję, by wykorzystać Wojska Obrony Terytorialnej i w kilku województwach zredukować do zera populację dzików – informuje wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej.


  Ciekawe WOT podejmie walkę z dzikami wręcz, czy na kije bejsbolowe?? i... wystarczy: jeb, jeb, jeb i po dzikach : )
  Trudno będzie tej wspaniałej armii ormowskiej ukatrupić te dziki. One nie reagują gwałtowną śmiercią na strzały z drewnianych replik broni i imitację głosową strzałów: jeb, jeb, jeb. Bo tak cudowni weekendowi, wotowscy wojacy opisywali trening strzelecki. Dziki prędzej umrą ze śmiechu.

 • Odpowiedz lol czwartek, 10 sierpnia 2017 13:01 Umieszczone przez: lol

  Wszyscy,którzy uwa żają,że są lepiej wyszkoleni i lepiej się nadają mogą się zgłaszać zamiast pisać pierdoły po forach o rzeczach o których tak naprawdę nie macie pojęcia....

 • Odpowiedz ryngraf piątek, 11 sierpnia 2017 13:17 Umieszczone przez: ryngraf

  Antypolscy lewacy coraz bardziej skomlą ale to dobrze oznacza to wyłącznie ich słabość.
  Boją się że Polska rośnie w siłę,mam nadzieję że WOT zrobi w końcu porządek ze zdrajcami !
  Kibicuję Wam żołnierze,nie przejmujcie się szKODnikami.!

  Ps.szanowni cpuni,resortowi,ubecy,sbecy i reszta zdrajców wam się marzy żeby w Łomży zamiast Polskich wojsk były niemieckie co?

 • Odpowiedz werty piątek, 11 sierpnia 2017 13:26 Umieszczone przez: werty

  Do wista wio
  Zdejmij rurki zapisz się do WOT i pokaż co potrafisz!
  Tusk rozbroił naród ,podpisał weksel z niemcami że niemieckie wojska będą mogły wejść do polski.
  Pis uzbraja naród i nie pozwoli niemcom wejść do polski więc o czym z tobą dyskutować ,jak nienawidzisz polski to po co się tu meczysz .
  Za te gadki o żołnierzach wot powinieneś dostać porządnego pstryczka w ryjka.
  Tak więc wsiądz do swojej furmanki i wista wio do swoich przełożonych w szfabii!

 • Odpowiedz wiśta wio piątek, 11 sierpnia 2017 13:47 Umieszczone przez: wiśta wio

  Synku, ja swoje 24 miesiące w wojsku odsłużyłem, finał st.kapral i dawniej nie było to takie malowane wojsko, a ty dzieciaku zaliczyłeś jakieś szkolenie, miałeś kałacha w rękach, byłeś na poligonie w zimie ?
  ... a i jeszcze niejednemu 30letniemu onaniście i teraz mordę bym oklepał :)
  ... na siłce cisnę więcej, jak niejeden zniewieściały chłopaczek w rurkach :)
  ile ty dzieciaku masz latek ?

 • Odpowiedz wiśta wio piątek, 11 sierpnia 2017 13:53 Umieszczone przez: wiśta wio

  haha co do rurek, to widziałem tych chłoptysiów z ONRu , jak ostatnio w Łomży "świętowali" rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, gajerki rodem z Bossa , na wzór formacji z lat 30-40tych, a i to wyglądali na zniewieściałą dzieciarnię, strach się bać :)))

 • Odpowiedz LeeannTab piątek, 11 sierpnia 2017 15:16 Umieszczone przez: LeeannTab

  Rewolucyjna aktualizacja oprogramowania SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
  Captcha rozwiązywanie problemów z Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  I ponad 8400 innych rodzajów captcha,
  Z największą precyzją (80..100%) i największą prędkością (100 img na sekundę).
  Możesz połączyć XEvil 3.0 z wszystkimi najpopularniejszymi programami SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke i ponad 100 innych programów.

  Zainteresowany? Możesz zobaczyć wiele filmów o XEvil w YouTube.
  Przeczytasz to - potem działa!
  Powodzenia ;)


  XRumer201708c

 • Odpowiedz tensam sobota, 12 sierpnia 2017 10:16 Umieszczone przez: tensam

  Te chłoptasiu od furmanki a ja mam stopień chorążego rezerwy więc zamknij dziurę.
  Za komuny poza wartami , ganianiem kotów i sprzątaniem rewirów wiele was armia nie nauczyła.
  W gwoli ścisłości polowa żołnierzy WOT odbyło ZSW ,wszyscy mają co najmniej średnie wykształcenie i większość pracę.Pozatym ci ludzie już w cywilu ratują ludzkie życie:ratownicy,pielęgniarze,sanitariusze..
  Każdy z żołnierzy w cywilu ma kontakt z tym na jakie stanowisko został przydzielony!
  NP.strzelec wyborowy to człowiek,który ma osiągnięcia,dyplomy,medale w strzelectwie!
  Ty jak trafiłeś di armii co potrafiłeś....?
  Ty wisniaku wio w armii strzelałeś góra 6 razy w roku.
  Wotowcy strzelają najmniej 12.
  Pomijając aspekt że ten rodzą sil zbrojnych bedzie na naszym rozbroionym przez Niemiecką Platforme terenie.
  WOT i wyszkoleni ludzie są potrzebni!
  Tylko ignorant i zdrajca tego nie pojmuję!

 • Odpowiedz tyson sobota, 12 sierpnia 2017 10:23 Umieszczone przez: tyson

  Właściwie Wista wio jak taki z ciebie komando to może zapisz się do WOT i pokaz co potrafisz bo w nęci pisać można co się chce!
  Nie rozumiem krytyki młodych,ambitnych ludzi ,którzy chcą się uczyć,szkolić,ćwiczyć,podnosić kwalifikację i przede wszystkim pomagać ludziom!
  Kto daję wam prawo do obrażania ludzi!
  ?
  Siedzą stare komuchy,tęsknią za komuna i plują ciągle na to Polskę!
  Wasz czas już minął,nie zrobiliście nic dobrego do kraju więc nie przeszkadzajcie młodym!

 • Odpowiedz no nie mogę sobota, 12 sierpnia 2017 10:45 Umieszczone przez: no nie mogę

  werty bardziej debilnego wpisu to dawno nie widziałem.Przy pierwszym strzale od ruskich do byś się pos.rał w gacie

 • Odpowiedz no no sobota, 12 sierpnia 2017 10:49 Umieszczone przez: no no

  co ty tu pier.. o komuchach?Oni już są na wymarciu i nie siedzą przed kompami cym.bale.Antek ci głupot naopowiadał i w to wierzysz,Hitler też stworzył sobie SS.A co ty zrobiłeś dla Polski?

 • Odpowiedz Ale psychol sobota, 12 sierpnia 2017 10:55 Umieszczone przez: Ale psychol

  Ty werty głąbie.Porównaj sobie siły armii polskiej,niemieckiej i rosyjskiej to zobaczysz kto wygra.Musiałbyś trzech ruskich zastrzelić żeby wygrać a o czołgach i samolotach nie wspomnę.Po szkoleniu Macierewicza gwarantuję że ty pierwszy jesteś do odstrzału.Pis cię uzbroi haha chyba w te smiglowce które miał kupić.Szkoda czasu na ciemnotę

 • Odpowiedz tymon sobota, 12 sierpnia 2017 10:56 Umieszczone przez: tymon

  Re:wiśta wio.
  Zastanów się przez moment jakie głupoty wypisujesz.
  Porównujesz służbę 20-30 lat temu do służby w nowoczesnej armii z nowoczesnym sprzętem i z ludźmi,którzy mają w większości przeszkolenia wojskowe ,również w ZSW.
  Ludzie wstępujący do WOT to w większości ludzie z jakimiś osiągnięciami także tacy ,którzy z pewnością już udzielali Ci bądź komuś z twojej rodziny,bliskich pomocy z racji na pracę w cywilu.
  Jak śmiesz krytykować i pluć na ludzi,którzy swój wolny czas poświęcają dla Ojczyzny dla ludzi dla Ciebie!
  Ty trafiając do armii nie wiele potrafiłeś ,fakt cześć z wotu też niewiele jeszcze potrafi ale się nauczy tak jak ciebie nauczono a cześć jest profesjonalistami.
  Chyba dobrze że będziemy mieli młodzież zdyscyplinowaną i przeszkoloną a nie dzieci bezideowe,narkomanów i rurkowcow uzależnionych od komputera.
  Kiedyś podobni krytykanci pluli na GROM a dziś Grom jest jedną z najlepszych formacji na świecie.
  Żołnierzy WOT szkolą właśnie najlepsi .
  Kibicuję WOT a tobie st.kapralu prl nikt nie broni wstąpić do WOTu wykazać się,podzielić wiedzą i nauczyć się czegoś bo jak widać po wpisach uważasz się za fachowca tematu a nie masz bladego pojęcia o tej formacji.
  Przejdź szkolenie,zaznajom temat a potem podyskutujemy gdyż na chwilę obecną opluwasz porządnych ludzi.
  PS.płacą wam za tą propagandę?

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 10:58 Umieszczone przez: wiśta wio

  Chorąży ? pewnie mianowany przez Misiewicza :)
  W korpusie podoficerów - jak to u chorążego , wystarczy wykształcenie średnie, albo byłeś trepem zawodowym, może i w w straży pożarnej.
  :)
  bo studia w wyższej szkole oficerskiej lub w akademii wojskowej zakończone są ceremonią promocji na pierwszy stopień oficerski , zwykle podporucznika.
  Kto ci dał akt nominacji ?
  To gdzie służyłeś i ile czasu ?
  Pewnie ty widziałeś wojsko na defiladzie :)
  tak jak świnia gwiazdy :)

 • Odpowiedz no nie mogę sobota, 12 sierpnia 2017 11:00 Umieszczone przez: no nie mogę

  Grom jest jedną z wielu formacji na świecie ani lepszą ani gorszą a szkolą byli gromowcy za nasze podatników pieniądze jeżeli chodzi o ścisłość

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:01 Umieszczone przez: wiśta wio

  Nawet dowódca WOT - Wiesław Kukuła, przyznaje, że w ciągu 16 dni szkolenia każdy żołnierz wystrzeli około 100 razy:)

 • Odpowiedz tyson sobota, 12 sierpnia 2017 11:04 Umieszczone przez: tyson

  Więc jak wykażesz się jako żołnierz czy nadal z za komputera będziesz się wychwalał jaki z ciebie komandos.
  Przyjdź do WOT i pokaż co potrafisz bo jak widać tylko obrażać.
  Boisz się bo może być wstyd i co byś nie pluł na wot dopóki nie przejdziesz służby w tej formacji tak naprawdę twoje opinię możesz sobie w buty wsadzić.
  Żeby o czymś pisać trzeba mieć pojęcie a nie propagandę z gowna wyborczego i niemieckiego tvn.

 • Odpowiedz martam sobota, 12 sierpnia 2017 11:07 Umieszczone przez: martam

  Haha ale ci KODowcy są głupi.

  Brawo WOT!

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:08 Umieszczone przez: wiśta wio

  Synku, jak już jestem za stary na takie zabawy, swoje w wojsku 24 miesiące odsłużyłem a i nie mam zamiaru być mięsem armatnim !

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:13 Umieszczone przez: wiśta wio

  Dzieciaki, może przedstawcie się ile macie latek, jakie macie doświadczenia z wojskiem, gdzie służyliście i ile czasu ? później pogadamy

  PS: tyson vel tymon i martam , teraz przeloguj się na @antykod :)))

 • Odpowiedz tyson sobota, 12 sierpnia 2017 11:14 Umieszczone przez: tyson

  Zapisy do WOT .WKU Łomża.
  Zapraszamy.

 • Odpowiedz werty sobota, 12 sierpnia 2017 11:16 Umieszczone przez: werty

  Więc milcz dziadku i pozwól że twoją dupę będą bronić profesjonaliści.
  Miłego dnia na emeryturze...pis już obniżył czy dopiero zamierza.
  PS.kapral w jakiej formacji Zomo bo się szanowny pan nie określił buhahahaha

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:17 Umieszczone przez: wiśta wio

  tyson, a ty dzieciaku byłeś w wojsku, to podaj nr jednostki wojskowej i miejscowość, to już nie jest tajemnicą wojskową

 • Odpowiedz wrrtuilllo sobota, 12 sierpnia 2017 11:20 Umieszczone przez: wrrtuilllo

  Chłopie stary jesteś a za przeproszeniem głupi co cię obchodzi co ktoś chce robić ze swoim życiem?
  Pomijając fakt że jest to dobre dla ogółu.
  Pogódź się z tym że młodzi nie podzielają waszego myślenia i tylko się kompromitujecie.

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:22 Umieszczone przez: wiśta wio

  ciulu JW1954 Ostróda, dowódca plutonu, awans na st.kaprala przy wyjściu i uważaj by dziadek 49letni ci dvpy w tych twoich rurkach nie skopał :)

 • Odpowiedz abcdefghutsafhj sobota, 12 sierpnia 2017 11:27 Umieszczone przez: abcdefghutsafhj

  Wiśta wio skończ z tym pierdolamento nikt ci nie musi nic udowadniać i nikt nie musi wierzyć w to co ty czy ja napiszę.
  Jak dziecko.
  Faktem jest wyłącznie to że nie masz prawa obrażać ludzi nie znając tematu,jak pisali przedmówcy odsłuż WOT to podyskutujemy.
  Na chwilę obecną o czym chcesz dyskutować o czymś o czym nie masz pojęcia?
  Obrażasz ludzi,których nie znasz,świadczy to wyłącznie o twoim braku kultury i przepraszam ale i głupocie.
  Ogarnij się bo krzywdzisz wielu porządnych ludzi wpajając sobie chorą retorykę tvn i wyborczej.
  Ludzie garną się do WOT żeby się czegoś nauczyć i pomagać ludziom a wy powtarzacie bzdury antypolskiej opozycji.
  Dość już ku...tej nagonki na Polskę i Polaków.
  Można być lewakiem ale nie trzeba być antypolakiem.

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:32 Umieszczone przez: wiśta wio

  hehehe
  najgłośniej krzyczą ci co nigdy w wojsku nie byli, konkretnie nikt nie odpowiedział, bo mógłbym pociągnąć temat dalej i zdemaskować niby "chorążych" i innych chwalipiętów :)
  gdzie i kiedy służyli a i zadać kilka innych niewygodnych pytań o przebieg służby wojskowej na które ktoś , kto widział tylko film Czterej pancerni i pies - nie jest w stanie odpowiedzieć :)

 • Odpowiedz ertyuiio sobota, 12 sierpnia 2017 11:33 Umieszczone przez: ertyuiio

  Chłopie ty naprawdę jak dziecko w dobie Internetu można uzyskać każdą informację,nawet nie to że neguję bo nie twoją przeszłość w armii.
  Ja znam swoją wartość i nie muszę się dowartościowywać .
  Oszczędzaj siły na kopanie wroga a nie Polaków,którzy będą bronić twoją rodzinę.

 • Odpowiedz braksłów sobota, 12 sierpnia 2017 11:36 Umieszczone przez: braksłów

  Wiśta wio ogarnij się ile ty masz lat,obrażasz ludzi ,negujesz ich pracę i głupio się cieszysz .
  Kapral co to kur..a jest nawet kity ci nie przycięli staluchu.
  Miałeś w ogóle kolegów w wojsku.

 • Odpowiedz no no sobota, 12 sierpnia 2017 11:39 Umieszczone przez: no no

  jacy to obrońcy się porobili zza klawiatury a jak tupniesz to nie ma zadnego

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:39 Umieszczone przez: wiśta wio

  pod iloma pseudonimami tu piszesz chłoptasiu , chcesz się uwiarygodnić ?

  ... a te nicki, które tu używasz, zawsze już pojawiały się prawie jednocześnie w innych wątkach, ta sama retoryka, ten sam styl pisania :)

  teraz żegnam, bo idę na piwo,
  a ty chłopczyku zacznij szkolenie i idź na grochówkę wojskową, później sobie postrzelaj z dvpy :)

  jeb,jeb, jeb ..... hehehehe

 • Odpowiedz no nie mogę sobota, 12 sierpnia 2017 11:41 Umieszczone przez: no nie mogę

  wiśta wio popieram Cię!

 • Odpowiedz assdfgg sobota, 12 sierpnia 2017 11:42 Umieszczone przez: assdfgg

  Najgłośniej szanowny 49 letni kapralu ,krzyczą o WOT ci ,którzy w nim nie byli.
  Powtarzam odbębnij WOT i podyskutujemy gdyż piep...farmazony i udajesz jakiegoś komandosa a nie masz pojęcia o nowoczesnym wojsku.
  Rozumiem że masz niespełnione ambicję ale przestań już i pogódź się z tym że twój czas mija,są młodzi ambitniejsi ,lepiej wyszkoleni i wykształceni .
  A jak taki z ciebie komando to wstąp do wot i pokaż co potrafisz może jeżeli jesteś taki dobry nauczysz Nas czegoś dobrego.

 • Odpowiedz werty sobota, 12 sierpnia 2017 11:43 Umieszczone przez: werty

  Haha komuchy plują na WOT.

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:46 Umieszczone przez: wiśta wio

  Wszystko można znaleźć w internecie ?

  Pytanie np:

  Czym w wojsku prasowało się koce na zaścielonych łóżkach ?

  Czy i kiedy żołnierz może leżeć z bronią w rowie ?

 • Odpowiedz komandos sobota, 12 sierpnia 2017 11:46 Umieszczone przez: komandos

  Panie wiśta
  Z brzuszyskiem od piwa to ty podstawowego szkolenia nie przejdziesz ale nic może wiedzą nas zaskoczysz.
  Zapisy wciąż aktualne,miej odwagę.

 • Odpowiedz asdfghh sobota, 12 sierpnia 2017 11:51 Umieszczone przez: asdfghh

  Dorośnij wiśta wio.
  Żyjesz tymi bzdurami ,które nic nie wnosiły do obronności kraju,dziś wojsko uczy się w wolnym czasie a nie zapisuje wierszyki w kajecie.
  Pozatym jesteś stalowy więc też niemamy o czym gadać.
  Wiesz przecież że kapral nie fala,do wojska się nie wpierdala!
  Widzisz kiedyś nie miałeś nic do powiedzenia do fali s dziś do wot gdyż nie masz o nim pojęcia.

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 11:54 Umieszczone przez: wiśta wio

  Piwko, też dla ludzi, można mieć i sześciopak na brzuchu , jak się trenuje i dba o formę ,
  możemy się sprawdzić na siłce, kto lepiej wypadnie a biceps to mam pewnie większy jak @komandos mięsień czworogłowy uda :)

 • Odpowiedz tyuiop sobota, 12 sierpnia 2017 11:57 Umieszczone przez: tyuiop

  Nie oszukuj się kolego kapralu.
  Nienawidzili cie żołnierze i tak ci zostało,teraz ty nienawidzisz żołnierzy.
  Ale my ciebie kochamy i mimo wszystko będziemy cie bronić.

  Stoi na warcie i myśli uparcie,
  Co jest lepsze ?dupy czy żarcie?
  Dobre są dupy i dobre jest żarcie
  Lecz przej..jest stać na warcie.
  Z zsw żółto czerwone ...

 • Odpowiedz assfg sobota, 12 sierpnia 2017 12:00 Umieszczone przez: assfg

  Wstąp do wot to się sprawdzimy.
  Gdyż to nie ja podważam twoje "umiejętności"lecz ty żołnierzy WOT.
  I dorośnij.

 • Odpowiedz kilkanikowwyzej sobota, 12 sierpnia 2017 12:28 Umieszczone przez: kilkanikowwyzej

  Szanowny Panie Wiśta wio.
  Postanowiłem zmienić ton wypowiedzi czego również oczekuję od dorosłego mężczyzny.
  Za krzywdzące Pana opinię przepraszam i proszę nie brać tego za słabość lecz kulturę.Ponieważ takim tonem jak powyżej do niczego sensownego nie dochodzimy.
  Proszę mi powiedzieć merytorycznie dlaczego Pan dyskredytuję ludzi,żołnierzy WIT,formacji która dopiero się rozwija?
  Osobiście uważam że to dobrze że w naszym mieście powstaje wojsko,które w czasie pokoju będzie wspierać lokalną społeczność.Znam wielu żołnierzy również w pańskim wieku,którzy są naprawdę specjalistami w cywilu a służba w WOT tylko rozwija ich umiejętności.
  Spostrzegam że prowadzi pan krytykę rodem tot.opozycji i powiela ją Pan,ja uważam,po rozmowie z tymi ludźmi że oni naprawdę mają gdzieś politykę i nawet jeżeli coś nie dadzą się zmanipulować.
  Uważam że WOT to prawdziwi patrioci i pasjonaci,którzy naprawdę wiele potrafią i że służba w Wot jest potrzebna w dobie braku jakichkolwiek szkoleń militarnych.
  Pan chyba coś wyniósł z wojska,choć wiemy jakie one było...proszę o merytoryczną wypowiedź bez emocji.
  I po raz wtóry zapraszam do wstąpienia w szeregi Wot,jeżeli rzeczywiście jest Pan taki dobry jak piszę na pewno znajdzie tu pan coś do siebie a być może nauczy młodzież czegoś dobrego.
  Sądzę że i Pan może wiele się nauczyć id młodszych,dziś mamy naprawdę mądra młodzież.
  Przykro mi jest że z taką nienawiścią podchodzi Pan do młodych ludzi ,Pan był też kiedyś młody i nie wszystko potrafił,proszę o wyrozumienie i proszę nie chować urazy.
  Wolę żeby Polacy byli jednością,pomijając antypolaków którzy celowo nas na nas szczują,czego będą za chwilę poniższe komentarze o mojej słabości i tchórzostwie.
  Wolę być tchórzem dla Polaka niż chamem.
  Pozdrawiam.
  PS. Byłem w ZSW również kapralem JW.3466.

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 13:44 Umieszczone przez: wiśta wio

  Co to za wojsko? To zwykła kpina. Po prostu próba stworzenia formacji do walki z opozycją i wyimaginowanymi wrogami.
  To sztandarowy projekt Antoniego Macierewicza, który zakłada utworzenie specjalnych oddziałów wspierających zawodowych żołnierzy. "Wyposażona w broń maszynową formacja paramilitarna może stanowić środek zapobiegawczy działaniom antyrządowym, użyto też sformułowania o "przeciwdziałaniu niepokojom społecznym " - między innymi taki zapis znalazł się w raporcie, dotyczącym koncepcji stworzenia w Polsce Obrony Terytorialnej.
  " bez dokładnego, ścisłego określenia, jakim to niepokojom i KIEDY, w JAKICH WARUNKACH powstałym.

  Generałowie: Skrzypczak, Pacek, Różański i Koziej, choć chwalą pomysł powołania WOT, to na koncepcji budowy tej formacji nie pozostawiają suchej nitki.

  Gen. Skrzypczak: Uważam, że zarówno systemy uzbrojenia, jak i koncepcja szkolenia OT są dramatycznie niewystarczające do wymogów przyszłego, asymetrycznego konfliktu. Sama demagogia polityczna nie wystarczy
  Gen. Różański: ten projekt ma wiele wad i w szerszym wymiarze jest nieperspektywiczny
  Gen. Koziej: oddziały WOT są potrzebne, ale jako formacje rezerwowe mobilizowane na czas W, czyli wojny, a nie jako odrębny rodzaj sił zbrojnych, z wyjątkowym podporządkowaniem już w czasie pokoju
  Gen. Pacek: sama odbudowa OT jest ideą zasługującą na poparcie, ale nie da się przygotować żołnierzy do sprostania wyzwaniom współczesnego pola walki, szkoląc ich przez 16 dni i potem raz w miesiącu

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 12 sierpnia 2017 14:03 Umieszczone przez: wiśta wio

  Naprawdę wierzycie, że obrona terytorialna obroniłoby Podlasie lepiej niż wojska regularne?
  Zwiększyć i modernizować, dofinansować i doposażyć armię zawodową, nie wydawać kasę na wojsko weekendowe.

  Dowództwo OT podlega ministrowi, a nie dowództwu generalnemu, tak jak inne rodzaje sił zbrojnych, to jakaś paranoja !
  Zgodnie z planami MON miały już działać trzy brygady. I są. Służyć w nich miało blisko 3 tys. ochotników. Jest ok. 800. Obrona Terytorialna miała kosztować w tym roku 630 mln zł – będzie 1,1 mld zł

  Wojska Obrony Terytorialnej miały być spektakularnym sukcesem szefa MON i ważną częścią polskiej armii, gotową stawić czoła współczesnym wyzwaniom wojny hybrydowej. „Miały być”, bo nie wiadomo, czy faktycznie będą, a raczej wiele wskazuje na to, że staną się wielkim niewypałem. Chętnych bowiem do zaciągu jest jak na lekarstwo, a przodują wśród nich niewykwalifikowani wojskowo bezrobotni.
  Macierewicz miał nadzieję, że zgłoszą się kandydaci z organizacji paramilitarnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz ludzie z przeszkoleniem i doświadczeniem wojskowym. Rzeczywistość jednak okazała się zgrzebna. W Wojskowych Komendach Uzupełnień pojawiają się śladowe ilości ochotników, swoimi walorami mocno odbiegający od idealistycznej sylwetki żołnierza WOT, którą w ostatnich miesiącach lansowało MON.

  Jak powiedział „Gazecie Prawnej” major Cezary Pązik z WKU w Oświęcimiu, „wielkiej lawiny chętnych nie ma”. Zgłosiło się dotąd około 100 kandydatów, z których większość to ludzie poszukujący pracy. Major Krzysztof Woźniak z WKU w Białej Podlaskiej, gdzie w szeregi WOT chce wstąpić około 200 osób, w większości bezrobotnych, podobnie ocenia sytuację, tłumacząc, że środowisko w którym działa to głównie tereny rolnicze, gdzie trudno o pracę, a ludzie szukają każdej możliwej okazji do zarobku.

  Do wstąpienia w szeregi WOT przekonuje więc przede wszystkich perspektywa łatwych zarobków. Za samą gotowość do służby mogą zainkasować 300 zł miesięcznie. Dodatkowe 200 zł obiecuje się za ćwiczenia, które będą odbywać się podczas jednego weekendu w miesiącu. Pracownicy WKU nie kryją, że chętni do zaciągnięcia się w szeregi armii mówią, że ich pobudki są czysto finansowe.

  Wobec takiej sytuacji konieczne okazało się znaczne obniżenie wymagań wobec ochotników. Kandydaci nie muszą mieć już przeszkolenia wojskowego, ani odbytej służby wojskowej, ani jakichkolwiek specjalistycznych umiejętności. Wystarczy, że przejdą badania komisji lekarskiej oraz testy psychologiczne.

  Wojskowym i eksperci słusznie uważają, że nie sposób stworzyć takim sposobem jednostek o wysokiej zdolności bojowej, jaką zdaniem resortu obrony miały być WOT. Mówią jasno, że ludzi o najniższych kwalifikacjach armia nie potrzebuje. Jasno sprawę postawił gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, mówiąc „Gazecie Prawnej”: „Wojsko musi dbać o swoje interesy, a nie zatrudniać bezrobotnych”. Gen. Waldemar Skrzypczak dodaje, że bezrobotni zaciągają się do WOT tylko po to, żeby łączyć przysługujące im świadczenia z „żołdem” i podejrzewa, że kiedy będzie trzeba pojechać na ćwiczenia, nie stawią się.

 • Odpowiedz Vandroyi sobota, 12 sierpnia 2017 14:40 Umieszczone przez: Vandroyi

  A są tu jacyś co to się zaciągnęli do łomżyńskiego batalionu?

 • Odpowiedz jeden z ONRu sobota, 12 sierpnia 2017 15:19 Umieszczone przez: jeden z ONRu

  Na jaki sztandar złożą przysięgę i jak brzmi rota przysięgi ?

 • Odpowiedz MarcinP sobota, 12 sierpnia 2017 16:22 Umieszczone przez: MarcinP

  Polecam wszystkim dywagującym na temat WOT zajrzeć do WKU ażeby dowiedzieć się prawdy u źródła a nie z źródeł totalnej opozycji,która krytykuję wszystkie działania obecnego rządu nie dając nic w zamian.
  Pomijając aspekt że za PO PSL nie było pieniędzy na nic no może pieniążkami dla ubecji,teraz gdy są pieniądze na dzieci,wojsko,gdy odkupuję się polskie firmy i banki z rąk obcego kapitału ,gdy się buduję mieszkania dla młodych,gdy ubóstwo wśród dzieci prawie nie istnieję nadal krytyka?
  Czego wy chcecie?powrotu do przeszłości?
  Młodzi dali kopa w dupę platformie!

 • Odpowiedz Król czołgów sobota, 12 sierpnia 2017 17:36 Umieszczone przez: Król czołgów

  Polecam wszystkim dywagującym zwrócić uwagę, że wojsko ma być apolityczne więc tym co są w WoT( lub też idą na szkolenie 19.08) polecam nie robić wycieczek politycznych.

 • Odpowiedz MarcinP sobota, 12 sierpnia 2017 17:47 Umieszczone przez: MarcinP

  Dlaczego państwo wciąż powielacie bzdury z niepolskich medii?
  WOT jak i reszta Wojska Polskiego są wojskami apolitycznymi!
  WOT jest 5 rodzajem sił zbrojnych należących do MON.
  Rozumiem że antypolscy dyskredytują jakąkolwiek nową formację zwiększającą liczebność polskiej armii bo boją się silnej polski.

 • Odpowiedz MarcinP sobota, 12 sierpnia 2017 17:54 Umieszczone przez: MarcinP

  W 2010 r. koalicja PO–PSL rozwiązała ostatnie jednostki tworzonej w Ministerstwie Obrony Narodowej od 1998 r. obrony terytorialnej. Wraz z likwidacją oficjalnych struktur jak grzyby po deszczu wyrastały oddolne inicjatywy proobronne, których bezsprzecznym liderem i spoiwem stało się Stowarzyszenie Obrona Narodowa.pl – Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej. W obliczu intensyfikacji tych działań MON zmuszone był ponownie podjąć tę problematykę. Jednakże aktywność powołanego za czasów poprzedniej ekipy rządzącej pełnomocnika ds. inicjatyw proobronnych MON koncentrowała się niemal wyłącznie na koordynowaniu działań organizacji pozarządowych. O tworzeniu formacji obrony terytorialnej w ramach sił zbrojnych nie było mowy.

 • Odpowiedz Król czołgów sobota, 12 sierpnia 2017 18:00 Umieszczone przez: Król czołgów

  Zarówno rządzący jak i opozycja za wszelką cenę starają się zrobić jakiś kapitał polityczny na OT.
  I udaje im się co widać po wpisach pod artukułem na temat przysięgi.

 • Odpowiedz Adamus sobota, 12 sierpnia 2017 18:06 Umieszczone przez: Adamus

  Niech próbują...
  Żołnierze WOT mają to gdzieś,żołnierze WOT są po to by bronić i wspierać lokalną społeczność.

 • Odpowiedz Król czołgów sobota, 12 sierpnia 2017 18:11 Umieszczone przez: Król czołgów

  Lokalna społeczność składa się zarówno ze zwolenników jak i przeciwników obecnych rządów.
  Rządy się zmieniają, a wojsko zostaje....

 • Odpowiedz dalejny sobota, 12 sierpnia 2017 18:19 Umieszczone przez: dalejny

  "Służba w OT to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych, oraz – w wymiarze czysto ludzkim, szacunek dla drugiej osoby.
  Służba w OT to również szacunek dla wartości i tradycji."

  Należy zadać sobie pytanie czy ci co plują na Polskę,na naszą tradycję i historię są Polakami.
  Dlaczego krytykujecie ludzi za miłość do Ojczyzny,z głupoty czy za kasę?

 • Odpowiedz Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF sobota, 12 sierpnia 2017 18:39 Umieszczone przez: Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF

  Macie swoją dobrą zmianę, dali 500+, teraz będą was karmić kiełbasą z mięsa pochodzącego ze stref zakażonych wirusem ASF.
  100 000 świń, które powinny zostać zutylizowane zostanie przerobionych na produkty spożywcze, które mają jeść obywatele Polski.

  Szydło i Jurgiel przekonali firmy do produkcji konserw z ASF ze świń pochodzących ze stref zakażonych wirusem ASF.
  Okazuje się, że partia produktu została już dostarczona do jednej z rządowych agencji.
  Kontrowersyjny projekt został ogłoszony jeszcze w 2016 roku.
  Rządowa specustawa PiSu została uchwalona w Sejmie i podpisana przez Adriana.
  Wstępne konsultacje zaowocowały tylko wycofaniem się z niego 16 firm. Do akcji wkroczyli więc minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i premier Beata Szydło – łącząc siły, przekonali do karkołomnego pomysłu wybrane firmy. Niestety nie znamy ich nazw, bo zostały utajnione w celu ochrony przed bojkotem. Posunięto się nawet o krok dalej, gdyż na konserwach zabraknie oznaczenia, które zdradzałoby, że pochodzą z miejsc występowania wirusa ASF.
  "To bardzo dobre konserwy" – zapewnia minister Jurgiel.
  Konserwy już zaczęły trafiać do pierwszych odbiorców, ale cały system dystrybucji został objęty klauzulą niejawności. Konsumenci nie mają świadomości, czy mięso na ich stołach pochodzi od zdrowej czy chorej świni.
  Dodać należy, że puszki z wieprzowiną z terenów objętych wirusem ASF raczej nie trafią na półki sklepowe. Należy się spodziewać, że cała partia zostanie rozesłana po różnych jednostek budżetowych, podległych różnym ministerstwom: do wojska, do szpitali, do zakładów karnych. Nie można wykluczyć, że także do domów dziecka. Puszki nie będą w żaden specjalny sposób oznaczone, co więcej – ministerstwo robi tajemnicę nawet z tego, które zakłady podjęły się produkcji. Wszystkie dane dotyczące produkcji i dystrybucji zostały objęte klauzulą niejawności.


  Szyszko twierdził ,że wycinka w Puszczy to tylko dla dobra lasów a teraz ma pozywać ekologów i UE za milionowe straty spowodowane przerwami w wyrębie .

  Wszędzie PiS szuka kasy .

 • Odpowiedz Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF sobota, 12 sierpnia 2017 18:46 Umieszczone przez: Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF

  Konserwy dla WOT :))))))))
  ... a to wam PiS wypasował prowiant


  Macie swoją dobrą zmianę, dali 500+, teraz będą was karmić kiełbasą z mięsa pochodzącego ze stref zakażonych wirusem ASF.
  100 000 świń, które powinny zostać zutylizowane zostanie przerobionych na produkty spożywcze, które mają jeść obywatele Polski.

  Szydło i Jurgiel przekonali firmy do produkcji konserw z ASF ze świń pochodzących ze stref zakażonych wirusem ASF.
  Okazuje się, że partia produktu została już dostarczona do jednej z rządowych agencji.
  Kontrowersyjny projekt został ogłoszony jeszcze w 2016 roku.
  Rządowa specustawa PiSu została uchwalona w Sejmie i podpisana przez Adriana.
  Wstępne konsultacje zaowocowały tylko wycofaniem się z niego 16 firm. Do akcji wkroczyli więc minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i premier Beata Szydło – łącząc siły, przekonali do karkołomnego pomysłu wybrane firmy. Niestety nie znamy ich nazw, bo zostały utajnione w celu ochrony przed bojkotem. Posunięto się nawet o krok dalej, gdyż na konserwach zabraknie oznaczenia, które zdradzałoby, że pochodzą z miejsc występowania wirusa ASF.
  "To bardzo dobre konserwy" – zapewnia minister Jurgiel.
  Konserwy już zaczęły trafiać do pierwszych odbiorców, ale cały system dystrybucji został objęty klauzulą niejawności. Konsumenci nie mają świadomości, czy mięso na ich stołach pochodzi od zdrowej czy chorej świni.
  Dodać należy, że puszki z wieprzowiną z terenów objętych wirusem ASF raczej nie trafią na półki sklepowe. Należy się spodziewać, że cała partia zostanie rozesłana po różnych jednostek budżetowych, podległych różnym ministerstwom: do wojska, do szpitali, do zakładów karnych. Nie można wykluczyć, że także do domów dziecka. Puszki nie będą w żaden specjalny sposób oznaczone, co więcej – ministerstwo robi tajemnicę nawet z tego, które zakłady podjęły się produkcji. Wszystkie dane dotyczące produkcji i dystrybucji zostały objęte klauzulą niejawności.


  Szyszko twierdził ,że wycinka w Puszczy to tylko dla dobra lasów a teraz ma pozywać ekologów i UE za milionowe straty spowodowane przerwami w wyrębie .

  Wszędzie PiS szuka kasy .

  Macie swoją dobrą zmianę, dali 500+, teraz będą was karmić kiełbasą z mięsa pochodzącego ze stref zakażonych wirusem ASF.
  100 000 świń, które powinny zostać zutylizowane zostanie przerobionych na produkty spożywcze, które mają jeść obywatele Polski.

  Szydło i Jurgiel przekonali firmy do produkcji konserw z ASF ze świń pochodzących ze stref zakażonych wirusem ASF.
  Okazuje się, że partia produktu została już dostarczona do jednej z rządowych agencji.
  Kontrowersyjny projekt został ogłoszony jeszcze w 2016 roku.
  Rządowa specustawa PiSu została uchwalona w Sejmie i podpisana przez Adriana.
  Wstępne konsultacje zaowocowały tylko wycofaniem się z niego 16 firm. Do akcji wkroczyli więc minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i premier Beata Szydło – łącząc siły, przekonali do karkołomnego pomysłu wybrane firmy. Niestety nie znamy ich nazw, bo zostały utajnione w celu ochrony przed bojkotem. Posunięto się nawet o krok dalej, gdyż na konserwach zabraknie oznaczenia, które zdradzałoby, że pochodzą z miejsc występowania wirusa ASF.
  "To bardzo dobre konserwy" – zapewnia minister Jurgiel.
  Konserwy już zaczęły trafiać do pierwszych odbiorców, ale cały system dystrybucji został objęty klauzulą niejawności. Konsumenci nie mają świadomości, czy mięso na ich stołach pochodzi od zdrowej czy chorej świni.
  Dodać należy, że puszki z wieprzowiną z terenów objętych wirusem ASF raczej nie trafią na półki sklepowe. Należy się spodziewać, że cała partia zostanie rozesłana po różnych jednostek budżetowych, podległych różnym ministerstwom: do wojska, do szpitali, do zakładów karnych. Nie można wykluczyć, że także do domów dziecka. Puszki nie będą w żaden specjalny sposób oznaczone, co więcej – ministerstwo robi tajemnicę nawet z tego, które zakłady podjęły się produkcji. Wszystkie dane dotyczące produkcji i dystrybucji zostały objęte klauzulą niejawności.


  Szyszko twierdził ,że wycinka w Puszczy to tylko dla dobra lasów a teraz ma pozywać ekologów i UE za milionowe straty spowodowane przerwami w wyrębie .

  Wszędzie PiS szuka kasy .

 • Odpowiedz no nie mogę sobota, 12 sierpnia 2017 19:44 Umieszczone przez: no nie mogę

  Ten cały WOT, PIS i miesięcznice to o kant dvpy potłuc.Wciskają gowniarzom ciemnotę i pieprzą o wielkiej POlsce i międzymorzu a gownażeria łyka jak ciepłe bułki.Dopiero jak na wojnie oderwie komuś nogi i ręce to przyjdzie opamiętanie ale za późno

 • Odpowiedz ntykod sobota, 12 sierpnia 2017 20:17 Umieszczone przez: ntykod

  No nie mogę to wcale zlikwidować armię,bo nie jest tak potężna ,niech wróg gwałci i zabija bezbronnych ludzi.
  Za poprzednich rządów pieniądze były tyko dla kast i ubekow za Pis okazuje się że jest na wszystko.
  Oj boli was to że Polska się umacnia,boli.

 • Odpowiedz ntykod sobota, 12 sierpnia 2017 20:21 Umieszczone przez: ntykod

  Odnośnie konserw wolimy polskie niż wasze niemieckie i nie siej tu propagandy że polskie konserwy są zakażone.

  Antypolscy chcą nas karmić niemieckim gownem.

 • Odpowiedz Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF sobota, 12 sierpnia 2017 20:37 Umieszczone przez: Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF

  Czytałeś interpelację Liroya do Szydło,
  przeczysz ,że we wrześniu Sejm podjął taką ustawę na wniosek rządu PiSu, a prezydent to podpisał ?
  Włącz TNV bądź Polsat na TVPiS i TV TRWAM ci tego nie podają o czym trąbią niezależne media .

  cyt : ... za Pis okazuje się że jest na wszystko.

  Co ty bredzisz a słyszałeś o tym :
  Szyszko twierdził ,że wycinka w Puszczy to tylko dla dobra lasów a teraz ma pozywać ekologów i UE za milionowe straty spowodowane przerwami w wyrębie .

  Jurgiel też ma nowy program Mleko i warzywa minus , zabierze dzieciom mleko!
  Ministerstwo rolnictwa, jak co roku, obiecywało, że w nowym roku szkolnym przeznaczy więcej pieniędzy na mleko, owoce i warzywa rozdawane uczniom w szkołach. A tymczasem i pieniędzy będzie mniej, a z programu skorzysta mniej dzieci!
  Dlaczego odbiera się miliony z tak ważnego programu, skoro wyniki gospodarcze rządu są takie dobre?

  WG statystyk GUS żywność, masło, mięso jest obecnie najdroższe od 5 lat !
  Drożeje prąd, woda, podnoszą podatki ,VAT miał być już w 2016 obniżony do 22 % - krytykowali PO , a sami dalej czerpią z tego zyski, mimo że PO określiło czasowy termin podniesienia tego podatku ze względu na ogólnoświatowy kryzys, żeby nie protesty podnieśliby cenę paliwa , mimo że na świecie ropa tanieje itp.
  Teraz zamiast utylizować zagrożone mięso, jak to robi cały cywilizowany świat,w tajemnicy chcą karmić tym Polaków.

 • Odpowiedz Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF sobota, 12 sierpnia 2017 20:44 Umieszczone przez: Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF

  Tak to rząd PiS zabiera dzieciom zdrowe jedzenie:

  Od wielu lat w placówkach z powodzeniem funkcjonują dwa programy: „Szklanka mleka” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Na ten cel przeznaczono pieniądze z funduszy unijnych oraz budżetu krajowego. Dzięki temu zdrowe jedzenie trafiało do ponad 2,6 miliona dzieci w całej Polsce. Programy te cieszą wielką popularnością i poparciem wśród rodziców. (...) Jednak program ten nie podoba się PiS. Członkowie tego ugrupowania zamykają oba programy, wprowadzając swój własny, znacznie ograniczony pomysł. W przyszłym roku owoców, warzyw i mleka pozbawionych więc zostanie ponad 700 tysięcy dzieci. Z jakiego powodu? Naszym zdaniem chodzi o pieniądze. 200 milionów złotych oszczędności na dzieciach zostanie zapewne przeznaczone na kolejne gargantuiczne wydatki rządu - informuje redakcja wiesci24.pl

 • Odpowiedz Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF sobota, 12 sierpnia 2017 20:48 Umieszczone przez: Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF

  Już w zeszłym roku obcięli dotacje dla biednych dzieci na obiady.
  Za to do szkół zdecydowali przekazać zatrute konserwy które kazali wyprodukować. Brawo dobra zmiana a pieniądze dla siebie . Głosujcie więcej na nich Ci z 500 +. Brawo.

  Zaczyna brakować na miesiączki więc gdzieś trzeba uszczknąć.Zaczęli od dzieci,chorych.KTO NASTĘPNY!!!.

 • Odpowiedz Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF sobota, 12 sierpnia 2017 20:59 Umieszczone przez: Konserwowe szynki, mielonki, pasztety ze świń pochodzących ze stref ASF

  Tak podrożały leki ratujące życie :

  Jedna decyzja ministerstwa zdrowia uderzyła po kieszeni 15 tys. pacjentów po przeszczepie. Pod koniec kwietnia ministerstwo przedstawiło nową listę leków refundowanych. Ceny leków immunosupresyjnych w ciągu jednego dnia wzrosły nawet o kilkaset procent. Pacjenci zażywający Ceglar, CellCept, Myfortic czy Valcyte zamiast płacić od 3,20 zł do 91 zł za opakowanie, teraz płacą od 67 zł nawet ... do 1300 zł.

  Lekarstwa na raka prostaty podrożały dziesięciokrotnie. Wszystko przez obowiązujący od początku lipca 2016r nowy wykaz leków refundowanych. Jedną ze zmian jest właśnie obniżenie wkładu NFZ w refundowane leki. Różnicę muszą dopłacić pacjenci.

  Skok cenowy dotyczy jednego z leków stosowanych w terapii ADHD. Rodzice dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej zapłacą za 30 tabletek tego specyfiku 44 zł 31 gr. Przed zmianą kosztował ich całe 4 zł!

  To ma być dobra zmiana ?

 • Odpowiedz Vic sobota, 12 sierpnia 2017 20:59 Umieszczone przez: Vic

  Od 19.08 przyszli członkowie łomżyńskiego batalionu OT zaczynają szkolenie- w Siedlcach.
  :)

 • Odpowiedz jeden z ONRu sobota, 12 sierpnia 2017 21:41 Umieszczone przez: jeden z ONRu

  W Białymstoku składali przysięgę na historyczny sztandar oddziału "Kmicica" z Brygady Łupaszki okręgu wileńskiego Armii Krajowej.
  Pamiętacie ?
  Część z żołnierzy "Kmicica" po rozbiciu jego oddziału zasiliła Brygadę, która mordowała litewskich i białoruskich cywilów - to ma być wzór do naśladowania przez współczesną polską armię ?
  Zdania są podzielone, bohater czy bandyta ?
  Jedni udowadniają, że odpowiada za zbrodnię ludobójstwa, mord na cywilach dokonany w czerwcu 1944 r. przez jego podkomendnych w Dubinkach a w w podlaskiej Narewce, pamięta się go do dziś.
  „Łupaszka” za swoje czyny powinien stanąć przed sądem polowym AK już w czerwcu 1944 r. To, że uniknął osądzenia, było głównie wynikiem rozproszenia oddziałów i licznych aresztowań wśród dowództwa i żołnierzy AK dokonanych przez NKWD. Przed sądem AK powinien też stanąć jego zastępca por. Wiktor Wiącek „Rakoczy”, który miał dowodzić grupą wypadową w czasie akcji odwetowej.

 • Odpowiedz KP sobota, 12 sierpnia 2017 22:13 Umieszczone przez: KP

  Jeden z ONR- Doucz się- 3 wileńska Brygada AK to nie to samo co 3 Wileńska Brygada NZW.
  Takimi pomyłkami szargasz pamięć ludzi,którzy walczyli o to żebyś teraz bezkarnie mógł bzdury pisać.

 • Odpowiedz Katan sobota, 12 sierpnia 2017 22:39 Umieszczone przez: Katan

  Do Vic
  Ponoć miało być w łomży ale widać się zmieniło.
  Ponoć jakiś kobity będą to nie będzie nudno.

 • Odpowiedz adrianek niedziela, 13 sierpnia 2017 11:42 Umieszczone przez: adrianek

  Do WOT wstępują zarówno byli żołnierze służb specjalnych jak i żołnierze zsw rezerwy.
  W szeregach Wotu jest rówtnież duża liczba osób z wykształceniem medycznym,którzy nabyte umiejętności będą wykorzystywać na polu walki jak i w czasie katastrof podczas pokoju.
  Atutem są młodzi ludzie uprawiający różnej maści sporty walki,atletykę,biegi długodystansowe jak i strzelectwo.
  Są również skoczkowie spadochroniowi i nurkowie.
  Tak więc żołnierze Wot posiadają kilka profesji ,które ciągle rozwijają z pożytkiem dla ludzi i co stawia ich w dobrej pozycji pod wg wiedzy jak i sprawności fizycznej.
  Dodając do tego wiedzę wojskową będziemy mieli doskonałych żołnierzy lekkej piechoty z najlepszym uzbrojeniem e polskie nowinki techniczne i broń na skalę światową

 • Odpowiedz Derk środa, 16 sierpnia 2017 11:33 Umieszczone przez: Derk

  Jak to w Siedlcach ??!!! Miało być w Łomży.

 • Odpowiedz time środa, 16 sierpnia 2017 16:19 Umieszczone przez: time

  Re:Derk
  W Siedlcach jest Centrum Szkolenia WOT z całej polski.
  Po odbytych szkoleniach żołnierze wracają do swoich batalionów czyli z łomżyńskiego batalionu do Łomży.

 • Odpowiedz Derk czwartek, 17 sierpnia 2017 01:21 Umieszczone przez: Derk

  Nikt o tym jakoś nie mówił....

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu