jodr szepietowo
piątek, 19 maja 2017 14:02

Za pół roku nowe rondo i wjazd do szpitala

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Obecny wjazd do szpitala to bardzo kolizyjne miejsce Obecny wjazd do szpitala to bardzo kolizyjne miejsce fot. Archiwum MyLomza.pl
Na koniec 2017 roku władze Łomży planują zakończenie przebudowy fragmentów Alei Piłsudskiego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kazańską a Szosą Zambrowską. Powstanie m.in. sygnalizacja świetlna i nowe rondo. Zmieni się także organizacja ruchu.

banerwww4

O termin realizacji nowego wjazdu do szpitala pytał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Łukasz Kacprowski. Jak mówił, miejsce to jest wyjątkowo kolizyjne i często dochodzi tu do zdarzeń drogowych. Z odpowiedzi dowiadujemy się nie tylko o przebudowie samego wjazdu, ale o pełnym zakresie prac zaplanowanych na odcinku pomiędzy Kazańską a Szosą Zambrowską.

Jak informuje w pisemnej odpowiedzi na zapytanie radnego zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, poprawa warunków bezpieczeństwa ruchu na ul. Piłsudskiego w rejonie Szpitala z uwagi na zakres przewidzianych robót wymaga opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na wykonanie robót. W ramach usprawnień przewiduje się budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Kazańską wraz z korektą geometrii skrzyżowania, budowę ronda na wysokości wyjazdu z parkingu szpitala i drogi wewnętrznej na osiedle oraz budowę nawrotki przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską. W ramach zadania zmianom ulegnie organizacja ruchu na ulicy w tym możliwość wjazdu na teren szpitala istniejącym obecnie wjazdem jedynie pojazdom uprzywilejowanym. Ogólnodostępny wjazd do szpitala zrealizowany będzie z projektowanego ronda.

Prace dotyczące zadania rozpoczęto pod koniec 2016 r., kiedy w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę projektu budowlanego firmę INKOM z Białegostoku. Umowny termin realizacji zakłada wykonanie przedmiotu zamówienia do 26.05.2017 r. Obecnie zakończono etap uzgadniania przedstawionych rozwiązań projektowych. W dniu 19.04.2017 r. odbyły się konsultacje w sprawie przedstawionej koncepcji na które zaproszeni byli mieszkańcy i zainteresowane podmioty.

- Po dostarczeniu przez Projektanta kompletu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę możliwe
będzie rozpoczęcie procedury przetargowej na wykonanie zadania. Planujemy wyłonienie wykonawcy robót w postępowaniu przetargowym do końca września i wykonanie zadania do końca 2017 r. - informuje wiceprezydent Garlicki..

11 komentarzy

 • Odpowiedz sasiad piątek, 19 maja 2017 14:12 Umieszczone przez: sasiad

  I po cholerę te rondo jeżeli będzie zawrotka? nie można zbudować drogi od kazanskiej do szpitala? nie było by prościej i taniej. po cholerę miasto korkowac

 • Odpowiedz real piątek, 19 maja 2017 14:27 Umieszczone przez: real

  A ja pytam, dlaczego nie planuje się przy okazji wjazdu/wyjazdu do szpitala z ul. Kazańskiej? Jest tam wolny teren, nie musiałaby to być dwupasmowa jezdnia, ale po prostu droga wyjazdowa. Każda ilość pojazdów, które skorzystałyby z tego wyjazdu zmniejszy ruch przy nowym planowanym wyjeździe.

 • Odpowiedz BMW piątek, 19 maja 2017 15:05 Umieszczone przez: BMW

  Ktoś wcale nie myśli przy projektowaniu dróg w mieście , budować żeby budować w takiej sytuacji sygnalizacja z wyjazdu kałland/kazańska do likwidacji a zrobić normalnie kilka metrów dalej z kazańskiej a wyjazd z szpitala wystarczy żeby były dodatkowe pasy do skrętu w lewo do szpitala a z szpitala nakaz w prawo i nawrotkę z dodatkowym pasem wtedy może to miało by sens a tak mamy co kilka metrów sygnalizacje i ronda dramat to samo na szosie zambrowskiej zjazd z ronda obok zus !? poco w takim razie było budowanie tej nitki jak kierowcy z Sikorskiego w szosę muszą się zatrzymać ustępując tym co zjeżdżają z ronda bo ktoś wymyślił przy samym przejściu i zjazdu z ronda przystanek autobusowy no gdzie sens i logika ? ludzie bez szkół lepiej to by ogarnęli .

 • Odpowiedz asder piątek, 19 maja 2017 15:36 Umieszczone przez: asder

  czas najwyższy zmienić naczelnika od rondek, a jak już robic taki badziew to na zasadzie turbo ronda - jak projektanci i akceptujący projekt nie wiedzą co to jest to niech sie douczą

 • Odpowiedz klaudiusz piątek, 19 maja 2017 16:07 Umieszczone przez: klaudiusz

  jak naczelnik projektował to będzie kaszana
  jak przepisy mówią szerokość od 1,5 do 5m to u niego zawsze będzie 1,5 m
  swoją drogą odważny ten co podpisuje te jego wypociny

 • Odpowiedz krio piątek, 19 maja 2017 18:47 Umieszczone przez: krio

  Nie potrzeba ta ronda.wystarczy zrobic zeby jadac od kauflanda prawy pas nakaz skretu do szpitala,a lewy nakaz prosto.wyjerzdzajac ze szpitala nakaz skretu w prawo. tak samo jadac od szosy zambrowskiej lewy pas nakaz skretu w lewo i przedluzyc go do ul kazanskiej,a prawy pas jazda prosto. wtedy tylko skrecajacy w lewo jadac od szosy beda musieli pilnowac tylko jednego pasa.i po kłopocie,kosztow prawie zero porownujac z budowa ronda. wystarczy znaki i zamontowac gumowe krawezniki oddzielajace pasy.

 • Odpowiedz stenio piątek, 19 maja 2017 19:21 Umieszczone przez: stenio

  w takim razie poco ta szopka z wjazdem do szpitala jakieś szlabaniki budki stopy ?

 • Odpowiedz myszka sobota, 20 maja 2017 01:10 Umieszczone przez: myszka

  nie potrzeba zadnego ronda ciolki @!!!!!!!!!!

 • Odpowiedz Wiktor sobota, 20 maja 2017 12:27 Umieszczone przez: Wiktor

  Nakaz jazdy w prawo ze szpitala i całe wszystko

 • Odpowiedz blue cafe niedziela, 21 maja 2017 15:09 Umieszczone przez: blue cafe

  Tylko ronda wirowe. Światła bardzo spowalniają ruch i generują wysokie koszty utrzymania! W nocy przejechanie miasta jest często wolniejsze niż w dzień, chociaż prawie nikt nie jedzie, bo idiotyczne sterowanie światłami wymusza zatrzymanie i stanie.

 • Odpowiedz xsawier niedziela, 21 maja 2017 17:38 Umieszczone przez: xsawier

  Dla mnie nawrotka przed samym rondem jest chorym pomysłem bo zawrócić można na rondzie hehe i to każdym nawet ciężarowym pojazdem,a na takiej nawrotce tylko osobówki korzystają. Co do sygnalizacji świetlnych to mądrze zaprogramowane ułatwiają jazdę i poprawiają bezpieczeństwo,a w wykonaniu jest taniej i szybciej. Ronda natomiast to bardzo kosztowne budowlę (pracę ziemne,ewentualne przebudowy sieci energetycznych/wodociągowych/kanalizacyjnych/ciepłowniczych) i dużo projektów i pozwoleń. Zapewne to właśnie ronda pasują najlepiej urzędnikom bo do ich budowy potrzeba więcej wykonawców,a Ci chcąc wygrać przetarg muszą podzielić się zyskiem z (pracodawcą) więc do tego tematu może się cała sytuacja sprowadzać

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu