rekrutacja 2017
Łomża
Wiele osób spontanicznie przynosi dary do Centrum Katolickiego przy parafii Krzyża Św. w Łomży dla poszkodowanych na Pomorzu. Pomagają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale też prywatne firmy. Grupa Ratownicza Nadzieja już jutro wysyła do Sośna, zrujnowanego po sierpniowych nawałnicach samochód z darami. Pojedzie także bus z ratownikami i pilarzami.
Dzięki Galerii Łomża w ostatni weekend sierpnia nie zabraknie letnich atrakcji. W ramach organizowanego przez nią „Pożegnania Lata” na mieszkańców Łomży czekać będzie wyjątkowa strefa kinomana - dla wszystkich miłośników dziesiątej muzy – Galeria przygotowała dwie wyjątkowe projekcje „pod chmurką”.
środa, 23 sierpnia 2017 14:21

Umowy podpisane, mity obalone [VIDEO]

Napisał gak
W łomżyńskim ratuszu podpisana dziś została umowa pomiędzy Miastem Łomża a samorządem województwa podlaskiego dotycząca dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przebudowy czterech ulic na terenie naszego miasta.
środa, 23 sierpnia 2017 12:56

Zatrzymani z narkotykami

Napisał gak
Dwóch młodych mężczyzn, przy których znaleziono środki odurzające, zatrzymali w poniedziałek łomżyńscy policjanci. 21-letni mieszkaniec gminy Jedwabne i trzy lata starszy mieszkaniec gminy Nowogród trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków odpowiadać będą przed sądem. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności
środa, 23 sierpnia 2017 12:14

[NA ŻYWO] Podpisanie umowy w łomżyńskim Ratuszu

Napisał gak
O godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży zostanie podpisana umowa na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, przebudowy czterech ulic na terenie naszego miasta. Kwota dotacji to aż 30 mln złotych.
Jak wynika z opublikowanego przez Urząd Miejski sprawozdania z działalności Straży Miejskiej za 2016 rok, efektywność pracy tej formacji znacznie się obniżyła w porównaniu do roku poprzedniego. Podpisany pod sprawozdaniem komendant tłumaczy to zmniejszeniem liczby etatów, ale spadek efektywności nie jest proporcjonalny do tej zmiany. Jest znacznie większy.
środa, 23 sierpnia 2017 07:03

Nowy terminal DHL w Łomży pod koniec listopada

Napisał gak
W Łomży przy ul. Nowogrodzkiej trwa budowa nowego terminala firmy kurierskiej DHL. Budowa, która rozpoczęła się zaledwie w czerwcu tego roku bardzo szybko posuwa się do przodu, a pod koniec listopada planowane jest jego uruchomienie. Dla zainteresowanych: przez cały czas trwa rekrutacja pracowników.
wtorek, 22 sierpnia 2017 15:29

Nowe drzewa przy łomżyńskiej "Wecie" [VIDEO i FOTO]

Napisał gak
Symbolicznym aktem sadzenia krzewów z gatunku Thuja occidentalis smaragd czyli popularnych tui w odmianie "szmaragdowej" rozpoczęła się akcja tegorocznych nasadzeń obok budynku Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Tuje są elementem urządzanego przy szkole kwietnika i mają być ozdobą wejścia do szkoły, w której funkcjonuje m.in. kierunek "Technik architektury krajobrazu".
wtorek, 22 sierpnia 2017 14:24

Powiedz władzom czego oczekujesz...

Napisał gak
Urząd Miejski przygotowuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu o powierzchni 63 ha, znajdującego się pomiędzy os. Wiosennym a Szosą do Mężenina w Łomży. W związku z tym w najbliższą sobotę urzędnicy będą czekali na informacje o potrzebach mieszkańców tej okolicy.
wtorek, 22 sierpnia 2017 09:15

Łomża też chce pomóc ofiarom nawałnicy

Napisał gak
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o spontanicznej pomocy, jaką mieszkańcy Łomży i lokalne firmy kierują do mieszkańców terenów dotkniętych nawałnicą, która w pierwszej połowie sierpnia dotknęła tysiące ludzi, głównie w woj. pomorskim. Dziś dowiedzieliśmy się, że Miasto Łomża również planuje dołączyć się do pomocy poszkodowanym.
Mgr inż. Sebastian Chrzanowski został wyróżniony w konkursie organizowanym wspólnie przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodową Agencję programu Erasmus+. Jego uczestnikami mogły być osoby zaangażowane w projekty realizowane w ramach programów Erasmus, Grundtvig, Leonardo da Vinci, Comenius, „Młodzież w działaniu" oraz Erasmus+.
Grupa Ratownicza "Nadzieja" z Łomży nawiązała kontakt z gminą Sośno, poszkodowaną w czasie sierpniowych nawałnic. Otrzymała już listę konkretnych przedmiotów, które są potrzebne na miejscu i rozpoczęła ich zbiórkę. Zwraca się także do wszystkich z apelem o pomoc w zgromadzeniu darów, które przekazane zostaną potrzebującym.
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 11:22

Sprzedawała przez Internet podrabianą odzież

Napisał gak
Łomżyńscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ujawnili 30-letnią kobietę, która za pośrednictwem Internetu prowadziła sprzedaż podrabianej odzieży i obuwia. Właścicielka „podróbek", za zachowanie niezgodne z prawem, usłyszy zarzuty i odpowiadała będzie przed sądem.
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 10:35

Przegląd aktualnych i nadchodzących inwestycji drogowych

Napisał gak
Od wiosny na łomżyńskich ulicach dużo się dzieje jeśli chodzi o roboty drogowe. Poprosiliśmy Urząd Miejski o aktualną listę prowadzonych inwestycji oraz tych, które wkrótce mają się rozpocząć. Wynika z niej, że do jesieni większość utrudnień na łomżyńskich ulicach zniknie, a w przyszłym roku nie będzie już tylu powodów do narzekań przez kierowców.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 410

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback