vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
Łomża
wtorek, 21 listopada 2017 19:23

Odeszła „Księżna Łomży”

Napisane przez mano
Donata Godlewska - Honorowa Obywatelka Łomży, Honorowa Członkini Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Honorowy Profesor Wyższej Szkoły Agrobiznesu! Dziś odeszła niezwykle skromna postać i wielka osobowość, a dla wielu niepodważalny autorytet. Łomży poświęciła całe życie. Miała 92 lata.
Adam Pupek, łomżyński pilot paralotni, który od dwóch lat wciela się w role "podniebnego Mikołaja" chciałby zrobić to ponownie w tym roku. Potrzebuje jednak wsparcia innych osób, które w ten sposób chciałyby przyłączyć się do akcji i sprawić dzieciom mnóstwo radości.
Około 150 nowych drzew zostało posadzonych na osiedlu Maria w ramach realizacji ulicy Modrzewiowej. Wśród posadzonych drzew są głóg dwuszyjkowy, tuja szmaragdowa, jarząb szwedzki, buk, brzoza, klon kulisty i świerk pospolity, a z krzewów nasadzono berberysy purpurowe i tawuę japońską. Otwarcie ulicy planowane jest 1 grudnia br.
wtorek, 21 listopada 2017 10:02

Pierwszy etap prac na Zjeździe zakończony

Napisane przez oprac. gak
Zgodnie z założonym harmonogramem został ukończony pierwszy etap prac związanych z remontem ulicy Zjazd w Łomży, stanowiącej fragment dróg krajowych nr 61 i 63 w granicach administracyjnych miasta. W dniach 17-19 listopada wykonano frezowanie i ułożenie warstw wzmacniającej i wiążącej na prawie kilometrowym odcinku tej drogi. Kolejne prace, związane z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu, planowane są w dniach 24-26 listopada.
wtorek, 21 listopada 2017 08:36

Łomża dostanie 41 milionów na cztery projekty ekologiczne

Napisane przez oprac. gak
Cztery projekty na terenie Łomży: rozbudowa oczyszczalni ścieków i ciepłowni miejskiej, rewitalizacja Parku Jana Pawła II oraz przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, otrzymają w sumie 41 mln zł wparcia ze środków unijnych i krajowych, którymi dysponuje NFOŚiGW. Podpisanie umów w tej sprawie odbyło się 20 listopada w czasie konferencji NFOŚiGW z doradztwa energetycznego w Białymstoku.
wtorek, 21 listopada 2017 07:04

Nowy agregat prądotwórczy dla szpitala

Napisał gak
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży otrzymał dotację na zakup nowego agregatu prądotwórczego. 396 tys. złotych na ten cel przekazał placówce zarząd województwa podlaskiego. Nowy agregat poprawi zabezpieczenie zasilania dla obecnie niezabezpieczonych budynków.
Przygotowania do finałowej uroczystości Wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej 2018 rozkręcają się z każdym tygodniem. Choć zaczęły niedawno, dziewczęta zdążyły już się poznać i zaprzyjaźnić. Rywalizacji między nimi podobno jeszcze nie ma, ale stres zaczyna się pojawiać tym bardziej, że w niedzielę przyszło im po raz pierwszy pozować w kostiumach kąpielowych.
niedziela, 19 listopada 2017 16:13

Sprawca śmiertelnego wypadku był pod wpływem narkotyków

Napisane przez mano
Pod wpływem amfetaminy był 26-letni kierowca, który pod koniec sierpnia śmiertelnie potrącił dwoje pieszych w Białymstoku. Prokuratura właśnie dostała szczegółowe wyniki badania krwi sprawcy. W tragicznym wypadku zginęła wówczas 23-letnia łomżynianka.
sobota, 18 listopada 2017 14:03

Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera

Napisane przez mano
Rusza akcja “Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera”. Jej organizatorzy zbieraj produkty, które znajdą się w świątecznych paczkach dla kombatantów wojennych. W Łomży punkt zbiórki jest zlokalizowany w Domu Parafialnym przy Kościele św. Andrzeja Boboli. Codziennie w godz. 17:00 - 19:00 dyżury pełni Jednostka Strzelecka 1012 Łomża.
piątek, 17 listopada 2017 19:34

Wypadek z ul. Zawadzkiej. Dziecko w szpitalu [FOTO]

Napisane przez mano
Dziś po godzinie 17. na ul. Zawadzkiej doszło do zderzenia trzech aut. Kolizja miała miejsce na wysokości Parku Jana Pawła II, przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia 10-letnie dziecko trafiło do szpitala.
Nawet 110 nowym miejsc parkingowych przybędzie w ścisłym centrum miasta przy ul. Giełczyńskiej. Ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej uprzątnęły już zaniedbany teren na tyłach istniejącego parkingu, a teraz rozpoczynają układanie odzyskanych z przebudowanych ulic betonowych płyt.
piątek, 17 listopada 2017 12:44

Żądał od portalu 120 tys. złotych

Napisane przez mano
Z żądaniami wobec właściciela portalu MyLomza.pl wystąpił Daniel O., którego postępowanie wobec sąsiadów zostało przez nas opisane w artykule, którego ważnym elementem było amatorskie nagranie wideo przekazane przez dręczonych ludzi. Sprawa o odszkodowanie  trafiła do Sądu Okręgowego w Łomży.
piątek, 17 listopada 2017 12:35

W świecie sztucznej inteligencji [AUDIO]

Napisane przez mat. nadesłany
- Za dwadzieścia lat większość z Was nie będzie pracować w tych zawodach, które są obecnie – mówił studentom PWSIiP w Łomży dr inż. Roman Krzanowski specjalista z zakresu filozofii informatyki z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
piątek, 17 listopada 2017 12:11

Vademecum rynków zagranicznych – Litwa

Napisane przez materiał promocyjny
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Parkiem Przemysłowym Łomża Sp. z o.o. organizują 23 listopada 2017r. o godz. 11.00 Vademecum rynków zagranicznych – Litwa, które jest skierowane do wszystkich przedsiębiorców chcących prowadzić działalność na tym rynku, inwestować oraz rozwijać swoje przedsiębiorstwa we współpracy biznesowej z przedsiębiorcami litewskimi. Celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości współpracy biznesowej z rynkiem litewskim. Przedstawiona zostanie specyfika prowadzenia biznesu na Litwie, uwarunkowania prawne, ekonomiczne, możliwości inwestowania oraz „kultura” prowadzenia biznesu.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 423

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu