niedziela, 13 stycznia 2019 16:30

Hucznie i na trzeźwo! W Piątnicy odbył się bal bezalkoholowy na ponad sto par [FOTO i VIDEO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Hucznie i na trzeźwo! W Piątnicy odbył się bal bezalkoholowy na ponad sto par [FOTO i VIDEO] fot. mylomza.pl
Już po raz dziewiąty wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej zorganizowała bal bezalkoholowy. Wczoraj w Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy bawiło się grubo ponad sto par, udowadniając, że do dobrej zabawy napoje alkoholowe nie są potrzebne.

brico 2019 1

- Nie mamy problemów z zapisami na bal. Wszystkich ujmujemy chyba dobrą zabawą i atmosferą - mówi nam Bogdan Dudziński. Wspólnie z żoną Joanną są jednymi ze współorganizatorów balu.

- Trudno było na początku pokazać, że można bawić się dobrze bez alkoholu, ale już po pierwszych balach okazało się, że wszyscy bawią się świetnie - dodaje Joanna Dudzińska.

Spotkanie zaczęło się od tradycyjnego „Poloneza”, przed którym do uczestników balu kilka słów skierował biskup Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości przypomniał, że sto lat temu, kiedy odzyskiwaliśmy niepodległość, polskie elity bardzo dbały o trzeźwość polskiego narodu.

- Wtedy spożycie alkoholu wynosiło 1 litr na głowę statystycznego Polaka. Dziś spożycie alkoholu na głowę statystycznego Polaka wynosi 10 litrów – mówił biskup Bronakowski. – Bez elit nie poradzimy sobie z tym problemem. Elity muszą być trzeźwe – stwierdził. Niestety, cześć naszych elit… aż strach powiedzieć i kończyć zdanie, i szukać tego tak daleko nie trzeba – dodał biskup.

Biskup Bronakowski zachęcał gości, by przed wyjściem z imprezy wzięli ze sobą przywiezione przez niego książeczki z „Narodowym Programem Trzeźwości”. Kapłan przypomniał, że współautorem programu jest obecna na balu dr Agnieszka Muzyk.

Gratulacje złożył organizatorom wójt gminy Łomża Piotr Kłys, wygłaszając także krótkie okolicznościowe przemówienie. Obecny był, również z małżonką, wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Po części oficjalnej, uczestników balu do zabawy porwał wodzirej. Od początku bezalkoholowych spotkań jest nim Piotr Folwarski z zespołem Verus.

40 komentarzy

  • Odpowiedz Hum niedziela, 13 stycznia 2019 17:01 Umieszczone przez: Hum

    AA

  • Odpowiedz tańce hulance niedziela, 13 stycznia 2019 17:45 Umieszczone przez: tańce hulance

    Czarna mafia i tyle w temacie

  • Odpowiedz Black&W niedziela, 13 stycznia 2019 18:05 Umieszczone przez: Black&W

    Czarna mafia i gra muzyka ;-)

  • Odpowiedz soki fortuna niedziela, 13 stycznia 2019 18:08 Umieszczone przez: soki fortuna

    brawo brawo pięknie

  • Odpowiedz Z dk61 niedziela, 13 stycznia 2019 18:20 Umieszczone przez: Z dk61

    Nie jest sztuką bawić się bez alkoholu, sztuka jest bawić się z alkoholem bez żadnych transformacji.

  • Odpowiedz JacaPraca niedziela, 13 stycznia 2019 18:32 Umieszczone przez: JacaPraca

    Jak to mówio tylko psa który gryzie trzeba trzymac na łancuchu.

  • Odpowiedz Kristof niedziela, 13 stycznia 2019 18:42 Umieszczone przez: Kristof

    ciekawe co się działo w kiblu. Panowie mieli pewnie jakieś spotkanie.

  • Odpowiedz wtajemniczony z sadowej2 niedziela, 13 stycznia 2019 18:55 Umieszczone przez: wtajemniczony z sadowej2

    agnieszka chyba wraca do formy bo była i widać, że apetytyt polityczny jej nie zmalalał sadowa cały czas stawia na agnieszkę

  • Odpowiedz Muzyk do EURO? Kto wie? niedziela, 13 stycznia 2019 19:01 Umieszczone przez: Muzyk do EURO? Kto wie?

    To pewnikiem Agnieszka startuje do EuroKołchozu. Pewnie nie wygra ale na jesieni jest na listach do Sejmu. Zobaczymy czy wygra rywalizację z Kołakowskim i Krynicką. To będzie wyrównana walka na liście. Każdy ma szanse bo za Muzyk stoi poparcie Pana Bronakowskiego, za Krynicką Chrzanowskiego, a za Kołakowskim jest....

    Oczywiście to wszystko moje spekulacje.

  • Odpowiedz antykołtun niedziela, 13 stycznia 2019 19:11 Umieszczone przez: antykołtun

    bal bez alkoholu, narzeczeństwo bez seksu, małżeństwo bez antykoncepcji..., to kpina z ludzkiej radości życia, lepiej się nie urodzić...

  • Odpowiedz wzorowa uczenica niedziela, 13 stycznia 2019 19:47 Umieszczone przez: wzorowa uczenica

    Agnieszka może dostała namaszczenie aby być liderem PISU w Łomży a sadowa szykuje się do kolejnej bitwy, która ma polegać aby osłabić mariusza i jego otoczenie aby było słabe i mariusz tym samym ma się gubić jak dziecko we mgle

  • Odpowiedz wyborca PiS niedziela, 13 stycznia 2019 19:50 Umieszczone przez: wyborca PiS

    a co znaczy poparcie Chrzanowskiego ?

  • Odpowiedz WZOROWY UCZEŃ niedziela, 13 stycznia 2019 19:56 Umieszczone przez: WZOROWY UCZEŃ

    A co to jest ten PISU. Bo ja znam tylko PIS.

  • Odpowiedz werszal niedziela, 13 stycznia 2019 20:01 Umieszczone przez: werszal

    Czy na imprezie był dj?. Kto zapewnił muzykę.?

  • Odpowiedz tomasz n. niedziela, 13 stycznia 2019 20:02 Umieszczone przez: tomasz n.

    Tadek z sąsiedztwa wpadł ze swoim gramofonem

  • Odpowiedz zzły uczeni niedziela, 13 stycznia 2019 20:03 Umieszczone przez: zzły uczeni

    Pis mam nadzieje, że mariusz będzie miał turbulencję

  • Odpowiedz wyborca PiS niedziela, 13 stycznia 2019 20:10 Umieszczone przez: wyborca PiS

    Krynicka idzie w ślady Chrzanowskiego,
    już jest na wylocie z PiSu

  • Odpowiedz wzorowa uczennica niedziela, 13 stycznia 2019 20:25 Umieszczone przez: wzorowa uczennica

    polityka jest jak gra w szachy. Łomżyńskie politykiery mówio że Krynicka w tej grze opanowała jedynie jak zbić konia

  • Odpowiedz A gzd niedziela, 13 stycznia 2019 20:40 Umieszczone przez: A gzd

    Proste. Trzeba "zrobić" połówkę przed wejściem, potem od czasu do czasu "uzupełni ć kalorie" i na sali można już nic.

  • Odpowiedz przeciwko PISowi niedziela, 13 stycznia 2019 21:42 Umieszczone przez: przeciwko PISowi

    Sami po****ni PIS-owcy

  • Odpowiedz uczeń Jezusa niedziela, 13 stycznia 2019 21:58 Umieszczone przez: uczeń Jezusa

    mafia kk pije wino i to publicznie i to bezkarnie np w obecności Dzieci a innym zabrania hahaha

    hipokrytom z hipokryzją do gęby

    Jezus nie zabraniał picia alkoholu co dowodzi rozmnożenie wina , ani nie zabraniał oddychania i nie zabraniał używania mózgu

    więc ta błazenada jest przeciw Jezusowi


    do zahipnotyzowanych :
    zacznijcie czynić jak Jezus nauczał albo zapomnijcie aby być jego sługami

    a czarnej mafii życzę udławcie się własną śliną i niech was wasz władca Lucyfer zutylizuje was w swoim piekle

  • Odpowiedz marlenkamala niedziela, 13 stycznia 2019 23:12 Umieszczone przez: marlenkamala

    A Muzyk wygląda jakby uciekała ze sztosu palącego. Masakra. Bezguście

  • Odpowiedz wiwat biskup niedziela, 13 stycznia 2019 23:59 Umieszczone przez: wiwat biskup

    Widać uśmiech na twarzy zmarnowanego biskupa, jakby odżył na tym balu. Bardzo się cieszę bo już myślałem że dwa rozmiary luzu przy koloratce to poważna sprawa. ALE radość wróciła...całe szczęscie.

  • Odpowiedz szara eminencja 2 poniedziałek, 14 stycznia 2019 00:02 Umieszczone przez: szara eminencja 2

    marlenkamala
    ważne że ktoś miał banana na twarzy - na temat gustów się nie dyskutuje.

  • Odpowiedz Katastrofa poniedziałek, 14 stycznia 2019 00:02 Umieszczone przez: Katastrofa

    Co za siara ...

  • Odpowiedz OSZUŚCI i ZŁODZIEJE poniedziałek, 14 stycznia 2019 00:21 Umieszczone przez: OSZUŚCI i ZŁODZIEJE

    czy publiczne pokazywanie się z agentami obcego wrogiego państwa to zdrada stanu ?

  • Odpowiedz fff poniedziałek, 14 stycznia 2019 08:05 Umieszczone przez: fff

    można się bawić bez alkoholu...tylko po co się męczyć

  • Odpowiedz Ala M poniedziałek, 14 stycznia 2019 08:56 Umieszczone przez: Ala M

    Ciekawe czy obecni na sali wójtowie gmin zapłacili za udział ze swoich pieniędzy czy dali dotację gminną i po sprawie?

  • Odpowiedz katolik poniedziałek, 14 stycznia 2019 09:28 Umieszczone przez: katolik

    po katach pili ile trzeba biskup pewno terz

  • Odpowiedz miko poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:21 Umieszczone przez: miko

    można się bawić bez alkoholu i to nie kwestia męki, po prostu tak jak małe dzieci nie chodzą zchlane na choinkę tak też i tu można. Nie wielu to sobie wyobraża, ale trudno to ich problem. Miałem na to iść z DK, ale jakoś patrze że imprezy polityczne to chyba nie mój klimat

  • Odpowiedz banany zamist alkocholu poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:27 Umieszczone przez: banany zamist alkocholu

    Ewidentnie zawiązał się sojusz. A obecność purpurowej eminencji i szarej eminencji oraz uśmiech tego pierwszego mówi samo za siebie. Yellow to !!!!

  • Odpowiedz rym cym cym i hop sa sa idziemy w podskokach poniedziałek, 14 stycznia 2019 14:12 Umieszczone przez: rym cym cym i hop sa sa idziemy w podskokach

    strasznie smutni uczestnicy

    czy to Zlot jakiejś sekty ?

  • Odpowiedz hejtttttt poniedziałek, 14 stycznia 2019 15:14 Umieszczone przez: hejtttttt

    W łeb się walnijcie. Odwalcie się od Muzykowej. To ona już na bal iść nie może? Od lat w nich uczestniczy. Kampania nienawiści wobec niej trwa jak widać

  • Odpowiedz lizneła trochę i już specjalista poniedziałek, 14 stycznia 2019 18:27 Umieszczone przez: lizneła trochę i już specjalista

    niech chodzi gdzie chce...tak lubi chodzić że prawie zaszła na fotel ale zapomniała co robiła 4 lata bo w ulotce się zapetliła piszac źle na pracodawce wystawiła sobie ocene tytanicznej pracy. Mało tego teraz to może zajdzie do działki rolniczej. Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do ... no właśnie. Pozdrowienia dla osoby która nie wie co to hejt.

  • Odpowiedz U.G. poniedziałek, 14 stycznia 2019 21:41 Umieszczone przez: U.G.

    Co za durna impreza . Drętwo i ponuro a wszyscy udają że się dobrze bawią . Co za hipokryzja .

  • Odpowiedz Drozdzowo poniedziałek, 14 stycznia 2019 23:48 Umieszczone przez: Drozdzowo

    Dlaczego A.W zrezygnowal z projektu na baterie fotowoltaiczne?

  • Odpowiedz ?????bubu wtorek, 15 stycznia 2019 00:53 Umieszczone przez: ?????bubu

    Nie róbcie sobie juz jaj z tą tytaniczna praca bo to śmiechu warte jest. Samochwała w kącie stala. Co za belkot

  • Odpowiedz BANDA debili wtorek, 15 stycznia 2019 12:45 Umieszczone przez: BANDA debili

    @ Drozdzowo

    za Etka "ekipa" nic nie robiła to i teraz też nic nie będą robić ... wskazówka na zegarze i tak cały czas idzie do przodu i bez uczestnictwa "ekipy" ... ważne że wypłaty na konto wpływają - bo przecież nikt nie ocenia jakości pracy , a paru co nudzą się w pracy to i tak należało by wysłać do domu i zmniejszyć liczbę etatów w Urzędzie

    baterie też dobre, dzisiaj inwestując to za 5 lat uśmiech by był jak banan , bo ceny prądu pójdą ostro w górę

    ale kolektory - wymienniki ciepła to cały czas na czasie i cały czas duża rentowność inwestycji

    no cóż dziwi mnie Twoje rozczarowanie że oczekujesz od tych co nic nie robili dla Gminy oprócz obsługi samych siebie , żeby nagle cokolwiek zrobili dla Gminy

  • Odpowiedz maglie calcio a poco prezzo poniedziałek, 04 lutego 2019 20:42 Umieszczone przez: maglie calcio a poco prezzo

    \n \n billige fotballdrakter \n \n \n \n \n maglie calcio bambino \n \n \n \n \n fussball trikot \n \n \n

  • Odpowiedz fotballdrakter barn środa, 06 lutego 2019 11:35 Umieszczone przez: fotballdrakter barn

    \n \n fotballdrakter barn \n \n \n \n \n maglie calcio a poco prezzo \n \n \n \n \n maglie calcio bambino \n \n \n