Kultura
czwartek, 19 lipca 2018 11:17

Odwołany seans "Cichej nocy" na Starym Rynku odbędzie się

Napisane przez mano
Odwołana w niedzielę z powodu złych warunków pogodowych projekcja filmu "Cicha noc", zostanie wyświetlona w najbliższą sobotę 21 lipca. Seans rozpocznie się o godz. 21.00 na Starym Rynku. Na kinomanów będą czekały wygodne leżaki i ciepłe koce. Dzień wcześniej, w piątek 21 lipca o godz. 21:00, w ogrodzie Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło, można będzie obejrzeć film pt. „Miś” w reż. St. Barei.
poniedziałek, 16 lipca 2018 13:47

Serbowie na wieczorze u Lutosławskich [FOTO]

Napisane przez mj
Mimo, że XXV Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża dobiegł już końca, to Drozdowo w dalszym ciągu jest miejscem, w którym odnajdą się lokalni melomani. Wczoraj w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się koncert dwóch artystów z Bałkanów „Pocztówka z Serbii”.
„Wielka Gala w Pałacu” zakończyła trwający od 28 czerwca XXV Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Finałowy koncert jak co roku odbył się w malowniczej scenerii parku pałacu Lutosławskich w Drozdowie. Repertuar epilogu tegorocznych występów obejmował przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzyka instrumentalna.
Aleksandrę Przesław, absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, już od września będziemy mogli śledzić w TVP1 w drugim sezonie serialu „Korona Królów”. Młoda łomżyńska aktorka w barwnej historycznej telenoweli zagra Adelajdę, drugą żonę Kazimierza Wielkiego.
środa, 04 lipca 2018 16:23

Wielki powrót imprez w Nowogrodzie

Napisane przez mat. promocyjny
Imprezy Zbyszko w Nowogrodzie powracają już w niedzielę 8 lipca. Na uczestników największych letnich zabaw w regionie, czeka muzyczne show, którego gwiazdą będzie zespół EXTAZY! To jednak nie wszystko czym zaskoczył organizator.
środa, 04 lipca 2018 10:46

Plenerowy koncert festiwalu w Czartorii [FOTO]

Napisane przez mj
Podczas kolejnego koncertu trwającego XXV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża występujący na co dzień w warszawskim Teatrze Sabat artyści wystąpili w Czartorii. Tym razem było to spotkanie plenerowe „Od Opola aż po Broadway”. Wczorajsza muzyczna podróż, w jaką zabrali nas śpiewający, obejmowała piosenki rozrywkowe, zarówno te polskie, jak i zagraniczne oraz przeboje musicalowe.
wtorek, 03 lipca 2018 14:25

Opera, musical, muzyka filmowa w Kolnie [FOTO]

Napisane przez mj
Tym razem artyści XXV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża wystąpili w zabytkowych murach dawnej synagogi żydowskiej w Kolnie, a obecnie w restauracji Colnus. Wczoraj o godz. 19.00 w kompleksie gastronomicznym usłyszeć było można piosenki filmowe, musicalowe oraz operowe.
wtorek, 03 lipca 2018 08:47

Letnie Kino Plenerowe startuje w Łomży [HARMONOGRAM]

Napisane przez mano
Letnie Kino Plenerowe w Łomży rozpocznie działalność już od najbliższego piątku. Jako pierwszy w ogródku Domku Pastora wyświetlony zostanie film "Nie ma róży bez ognia” w reżyserii legendarnego Stanisława Barei. W repertuarze kina znalazł się także najbardziej nagradzany obraz ubiegłego roku, czyli „Cicha noc”, pochodzącego z Łomży Piotra Domalewskiego. Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów czekają leżaki oraz ciepłe koce.
poniedziałek, 02 lipca 2018 09:03

W Galerii Veneda odkrywaliśmy młode talenty [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mj
W ubiegłą sobotę w Galerii Veneda mogliśmy usłyszeć muzykę klasyczną i rozrywkową, wokalną i instrumentalną. Podczas Galerii Talentów organizowanej w ramach XXV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża w centrum handlowym zaprezentowali się doświadczeni artyści oraz ci młodsi, którzy nabierają dopiero swoich muzycznych szlifów. W tym roku zaśpiewali m.in. tenor Jacek Szymański, bas Dariusz Wójcik czy podopieczni Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej z łomżyńskiego ROK.
Wielki sukces dziewczyny z Łomży. Podczas wczorajszej gali finałowej Miss Polski Nastolatek 2018 w Kozienicach, koronę najpiękniejszej założyła łomżanka Zuzanna Poteraj.
sobota, 30 czerwca 2018 09:45

Mamy finalistkę Miss Polski [FOTO]

Napisane przez mano
Elwira Talkowska wybrana w lutym tego roku Miss Ziemi Łomżyńskiej powalczy w wielkim finale o koronę najpiękniejszej w Polsce. Wczoraj podczas półfinału Miss Polski odbywającego się w Kozienicach łomżanka oczarowała jury. Elwirę będziemy mogli zobaczyć podczas grudniowego finału Miss Polski 2019 w Krynicy Zdrój!
Łomżyńskie centrum handlowe przy współpracy z Festiwalem Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża już piąty rok z rzędu zorganizuje niezwykłe spotkanie z muzyką klasyczną i rozrywkową. - W najbliższą sobotę, o godz. 13.00 w Galerii Veneda zaprezentujemy koncert cykliczny „Galeria Talentów” – zaprasza Dyrektor Artystyczny Festiwalu. Ta wspaniała muzyczna uczta odbędzie się już 30 czerwca w ramach XXV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.
Już od najbliższego czwartku rozpoczną się koncerty w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2018. W tym roku festiwal będzie odbywać się nieco inaczej niż w poprzednich edycjach. Jubileuszowy festiwal sięgnie nawet dalszych zakątków województwa podlaskiego.
W minioną sobotę miały miejsce wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German. Reprezentująca Studio Wokalne ROK – Paulina Porowska bezapelacyjnie zajęła I miejsce. Podopieczna Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej zaśpiewała dwie bez wątpienia najpopularniejsze piosenki - ,,Człowieczy los'' i ,,Tańczące Eurydyki''. Kolejny etap konkursu – krajowy finał odbędzie się na przełomie października i listopada. Ostateczny finał to konkurs międzynarodowy odbywający się w Moskwie.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 32

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu