Kultura
środa, 13 lutego 2019 12:17

Stypendia marszałka dla łomżyńskich twórców

Napisał mylomza
Zarząd województwa przyznał osiem półrocznych i dziesięć rocznych stypendiów marszałka w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. Wśród uhonorowanych znajdują się także osoby związane z Łomżą.
środa, 13 lutego 2019 09:00

Jula dołączyła do ekipy telewizyjnego show

Napisał mylomza
Pochodząca z Łomży wokalistka Julita "Jula" Fabiszewska poinformowała fanów, że dołączyła na pokład programu "Śpiewajmy razem. All Together Now". Oznacza to, że Jula zasiądzie prawdopodobnie w 100-osobowym jury, które ocenia uczestników show.
sobota, 02 lutego 2019 17:38

Meandry szukają i zapraszają [VIDEO]

Napisane przez nadesłane
To już piąty rok działalności Projektu Artystycznego Meandry. Zespół organizuje nabór do grupy początkującej i zaprasza na swoje zajęcia osoby, które chcą tańczyć. Jak zapowiadają organizatorzy - nie trzeba mieć partnera ani partnerki. - Tematem przewodnim jest taniec ludowy, a my tworzymy grupę taneczną, w której każdy partner może tańczyć z każdą partnerką. Szukamy osób, które czują rytm. Z mniejszym i większym doświadczeniem – podkreśla Irmina Gosk, która prowadzi zajęcia taneczne.
wtorek, 29 stycznia 2019 14:55

MDK-DŚT: Mądrzy Cyfrowi [VIDEO]

Napisał mylomza
Mądrzy Cyfrowi to ogólnopolski program, którego celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości, połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej. Dzieci uczą się jak zmienić świat, używając serca, rozumu i narzędzi internetowych.
poniedziałek, 28 stycznia 2019 14:11

Filharmonia ma szansę na Fryderyka

Napisał mylomza
Album "Polish Contemporary Concertos" został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Muzyka Symfoniczna i Koncertująca. - To dla nas wielkie wyróżnienie, że mogliśmy znaleźć się w tak zacnym gronie - podkreśla Jan Miłosz Zarzycki.
Spośród 11 zgodnych z regulaminem wniosków, kapituła rekomendowała prezydentowi Łomży pięcioro kandydatów do uhonorowania nagrodami w dziedzinie kultury. Oprócz pamiątkowej statuetki i róży, laureaci otrzymali nagrody finansowe w wysokości 4,2 tys. złotych. - Dzięki waszej działalności nasza kultura nadal będzie się rozwijać - mówił laureatom prezydent Mariusz Chrzanowski.
czwartek, 17 stycznia 2019 09:03

Gwiazdka z Nieba 2019 [VIDEO]

Napisał mylomza
Już po raz 19. w Kościele Ojców Kapucynów w Łomży mogliśmy posłuchać bożonarodzeniowego i zimowego koncertu "Gwiazdka z Nieba". W wyjątkowy nastrój wprowadziła zgromadzonych Magda Sinoff wraz z grupami wokalnymi dzieci, młodzieży i dorosłych. Koncert był  połączony z akcją charytatywną na rzecz świetlicy Promyczki.
poniedziałek, 14 stycznia 2019 15:25

"Wybieraju" - rapowa ewangelizacja [VIDEO]

Napisał mylomza
Ksiądz Adam Ulatowski urodził się w Łomży i pochodzi z parafii pw. Bożego Ciała. Niecałe 9 lat po otrzymaniu święceń postanowił zostać... raperem! Księdza Adama zaprosił do swojego utworu Heres z zespołu Wyrwani z Niewoli. Jak wyglądają efekty ich współpracy?
poniedziałek, 14 stycznia 2019 08:53

Wojskowe kolędowanie w parafii pw. Krzyża Świętego [FOTO]

Napisał mylomza
Po raz kolejny parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży gościła Orkiestrę Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści uświetnili niedzielną mszę godzinnym koncertem kolęd.
Już po raz dziewiąty wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej zorganizowała bal bezalkoholowy. Wczoraj w Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy bawiło się grubo ponad sto par, udowadniając, że do dobrej zabawy napoje alkoholowe nie są potrzebne.
Za nami kolejna próba choreograficzna finalistek Miss Ziemi Łomżyńskiej 2019 oraz Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2019. Dziewczyny ćwiczyły układ do pierwszej prezentacji, którą rozpoczną galę finałową w dniu 9 marca br. Data bliska jest pięknemu świętu - Dniu Kobiet. Kobieco, będzie na pewno!
piątek, 04 stycznia 2019 14:09

Jubileuszowa płyta Filharmonii Kameralnej

Napisał mylomza
Tuż przed końcem ubiegłego roku ukazała się jubileuszowa płyta Łomżyńskich Filharmoników nagrana z okazji 40-lecia orkiestry oraz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Na krążku zatytułowanym "Łomża Chamber Players" usłyszymy przede wszystkim solistów, którzy na co dzień tworzą Filharmonię Kameralną w Łomży.
piątek, 04 stycznia 2019 11:10

Jula w teledysku Filipa Lato [VIDEO]

Napisał mylomza
"Zanim nas policzysz" to wspólny singiel Filipa Lato oraz pochodzącej z Łomży wokalistki Julity "Juli" Fabiszewskiej. Teledysk do utworu pojawił się dzisiaj rano na Youtube. Zdaniem autorów, jest to jedna z najważniejszych dla nich kompozycji.
poniedziałek, 31 grudnia 2018 07:20

Nowy teledysk Pięknych i Młodych [VIDEO]

Napisał mylomza
"Nie mów że" to najnowsze dzieło grupy Piękni i Młodzi. Oficjalny teledysk do utworu pojawił się w sieci w sobotę, a licznik wyświetleń na YouTube stale rośnie. Tematyka utworu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Jak to zwykle bywa - piosenka opowiada o miłości.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 35

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu