dom lomza
Kultura
wtorek, 20 listopada 2018 09:03

B.K.Step z medalami [FOTO]

Napisał mylomza
Tancerze B.K.Step wrócili z Mistrzostw Świata World Dance Championship federacji WADF z licznymi sukcesami. Łomżę reprezentowały grupy: United, Homies crew i soliści z C.T.Young. - Miniony weekend to zwieńczenie całorocznych eliminacji w poszczególnych krajach wśród tancerzy z całego świata - mówi Marek Kisiel.
poniedziałek, 19 listopada 2018 14:16

Festiwal Niepodległą Malowany [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Festiwal zorganizowany przez Fundację Sztuk i Dialogu, nawiązywał przede wszystkim do polskiej kultury i tradycji. Folklor i muzykę regionalną połączono z taneczną muzyką dwudziestolecia międzywojennego, dodając do tego pieśni patriotyczne oraz warsztaty, w których udział mogli wziąć wszyscy chętni. Organizatorzy chcieli w sposób radosny świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
poniedziałek, 19 listopada 2018 08:14

Etno Potańcówka w Piątnicy [VIDEO]

Napisał mylomza
Etno Potańcówka była ostatnim elementem projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy pn. "Rozmaitości Folkowo-Patriotyczne". Uczestnicy spotkania mogli poznać tajniki tańca i zabaw ludowych z projektem "Meandry", nauczyć się ludowych piosenek oraz spróbować regionalnych potraw. O oprawę muzyczną zadbała Kapela Trzy Czwarte.
Ponad stu gości odwiedziło w piątkowe popołudnie restaurację Amadeus w Łomży, by uczcić 60. urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Nie zawiedli biskupi Janusz Stepnowski i Tadeusz Bronakowski, posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, marszałek Stefan Krajewski, przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek, zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, szefowie instytucji kulturalnych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych… W ciepłej, przyjacielskiej atmosferze wspominano twórców Towarzystwa.
czwartek, 15 listopada 2018 14:01

Nowa płyta Filharmonii Kameralnej

Napisał mylomza
"Polish Contemporary Concertos" - czyli Polskie Współczesne Koncerty to najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Na płycie znajdują się trzy koncerty znakomitych polskich kompozytorów - Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego.
Rozmaitości Folkowo-Patriotyczne to autorski projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy. Podczas galowego koncertu podsumowującego działania projektowe - mogliśmy podziwiać prace plastyczne oraz interpretacje piosenek, które zostały nagrodzone w ramach konkursów dla dzieci i młodzieży. Na koniec wydarzenia, przed publicznością wystąpił zespół Redlin. Koncert odbył się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzieci, młodzież oraz osoby niepełnosprawne zaprezentowały w piątek dwuczęściowe widowisko pt. "Tacy sami w kulturze dla Niepodległej". Opowieść związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i okresem dwudziestolecia międzywojennego była podsumowaniem projektu pn. "Tacy sami w kulturze" realizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Uczestnicy poprzez piątkowy występ uczcili 100-lecie Wolnej Polski.
czwartek, 08 listopada 2018 12:09

Warsztaty Tańca Regionalnego w Piątnicy [FOTO]

Napisał mylomza
Prawie trzydzieści osób zgromadziło się na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy by wspólnie uczestniczyć w tanecznych warsztatach. Uczestnicy spotkania z Projektem Artystycznym Meandry i Kapelą Miód na Serce, uczyli się dwóch tańców regionalnych pod okiem Irminy Gosk. 
środa, 07 listopada 2018 07:26

"Tacy sami w kulturze" na wycieczce [FOTO]

Napisane przez mylomza/ROK
Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik to główne punkty wycieczki uczestników projektu „Tacy sami w kulturze” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Uczestnicy wycieczki odkrywali zjawiska fizyczne oraz słuchali opowieści o heroicznej walce okupowanej stolicy.
środa, 31 października 2018 11:28

Nowy teledysk Nicki. Disco polo i szybkie samochody? [VIDEO]

Napisał mylomza
Łomżynianka występująca pod pseudonimem Nicki wypuściła do sieci swój najnowszy klip do utworu pt. "Zostań". Alicja Kolasińska, słynąca z prowokujących teledysków, zaskoczyła tym razem brakiem znanych z wcześniejszych produkcji kontrowersji. Nowy klip od dzisiaj dostępny jest dla fanów, nie zabrakło w nim oczywiście szybkich samochodów.
poniedziałek, 29 października 2018 08:11

Galeria Veneda: Warzywa przeciwko stereotypom [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mylomza
"Precz ze stereotypami - jesteśmy super warzywami!" - to motto spektaklu, który przyciągnął do Venedy sporo rodzin z dziećmi. Aktorzy Teatru Kololowe Skarpety pokazali, że burak wcale nie jest "burakiem", kapusta nie ma pustej głowy i nikt nie jest chudy jak szczypior. Spektakl połączony był z animacjami, w które ochoczo włączali się najmłodsi.
czwartek, 25 października 2018 16:49

Radujmy się... Wolna Polsko! [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Widowisko muzyczno-taneczne o powyższym tytule zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży jako podsumowanie zadania realizowanego w ramach projektu "Pomost dla Niepodległej". Dzieci przeniosły się w świat lat 20-tych dzięki piosenkom i tańcom wykonywanym przez podopiecznych ROK. W programie znalazły się utwory m.in. Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego.
Już 28 października w handlową niedzielę Galeria Veneda zaprasza na interaktywny spektakl "Na straganie - historia prawdziwa", połączony z animacjami dla dzieci w wykonaniu aktorów z Teatru Kolorowe Skarpety. Co jeśli kapusta wcale nie ma pustej głowy a cebula okaże się najpiękniejszą istotą na świecie? Precz ze stereotypami - jesteśmy super warzywami!
sobota, 13 października 2018 10:20

Czterdziestolecie łomżyńskiej filharmonii [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Czterdzieści lat minęło… Utwór ze słynnego filmu "Czterdziestolatek" zakończył jubileuszowy koncert łomżyńskich filharmoników, który odbył się w czwartek 11 października w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Jak na jubileusz przystało był też urodzinowy tort i gromkie "100 lat".
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 34

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu