Humor
czwartek, 10 maja 2018 10:09

Burze z gradem

Napisane przez mano
Według ostrzeżenia wydanego przez dyżurnego synoptyka białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Barbarę Jakubowską, prognozowane są burze z opadami deszczu, od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje w godzinach od 14.00 do 22.00.
Od kilku tygodni media aż huczą na temat tegorocznego festiwalu w Opolu. Z udziału w festiwalu zrezygnowało prawie 30 artystów, a prezydent Opola wypowiedział umowę TVP. Gdzie w takim razie powinien odbyć się festiwal? Weź udział w ankiecie i głosuj na Łomżę lub... San Escobar.
Śmiech– wyraz twarzy powstały przez napięcie mięśni w okolicach kącików ust i wokół oczu. To przejaw radości lub szczęścia, może być jednak również niekontrolowanym przejawem strachu... Przedstawiamy kolejny przegląd tygodnia. Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się ostatnio w Łomży. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka.
sobota, 28 maja 2011 10:00

Zmiany będziemy zawdzięczać kibicom?

Napisała PaW
O kibicach było już głośno. Po śmierci Jana Pawła II najbardziej zwaśnione kluby stanęły ramię w ramię, by  zaśpiewać w Krakowie "Barkę". Po katastrofie smoleńskiej kibice zaciągnęli wartę przy trumnach pary prezydenckiej. Teraz- próbują walczyć z niespełnionymi obietnicami rządu. Podczas gdy wielu z nas narzeka, ale nie robi nic, kibice przygotowują protesty, hasła, transparenty. Podobnie zapowiada się dzisiejszy mecz ŁKS Łomża- Perspektywa Łomża.
To nie jest tekst tylko dla kobiet, choć to kobiety na pierwszy rzut oka odgrywają w nim główną rolę. Sprawa jest całkiem poważna- jesteśmy matkami, żonami... synowymi, a z czasem teściowymi. I tu już nie trzeba szczególnej inwencji- na temat tej relacji każdy ma coś do powiedzenia. Coś (i to całkiem sporo!) na ten temat powiedziały też uczestniczki czwartkowego spotkania "Czy można pokochać teściową?", które odbyło się w łomżyńskiej restauracji Dekada.
sobota, 14 maja 2011 07:30

Noc Muzeów nam nie grozi

Napisała PaW
Białystok, Suwałki, Choroszcz, Tykocin, Supraśl, Bielsk Podlaski, Białowieski Park Narodowy, Wigry, Grajewo. To chyba wszystkie. Łomży brak. Jesteśmy jedynym większym miastem w regionie, które w Noc Muzeów może iść spokojnie spać.
sobota, 07 maja 2011 19:38

Warzywa i owoce będą droższe Wyróżniony

Napisała PaW
Ledwie trzy dni trwały majowe przymrozki, a rolnicy już podnieśli krzyk, że zbiory w tym roku się nie udadzą. Co nas zatem czeka? Oczywiście wzrost cen: warzyw, owoców i wszelkich przetworów z ich zawartością.Nasza rzeczywistość jest taka przewidywalna...
sobota, 16 kwietnia 2011 09:00

Święta będą chude... ale za to zdrowe? Wyróżniony

Napisała PaW
Zazwyczaj wygląda to tak: najpierw obiecujemy sobie, że w tym roku święta będą wyjątkowo "lekkie"- nie tylko za stołem, bez tradycyjnych, ciężkich potraw. Potem ulegamy naciskom "tradycji" i wpadamy w wir zakupów. Wykończeni, niesiemy do domu ciężkie siaty i przepełnia nas radość człowieka pierwotnego, że lodówka i spiżarnia się zapełni. Jednak w tym roku obietnicy "lekkich" świąt dotrzymamy z pewnością. Zadbali już o to ci, którzy wywindowali ceny na niespotykane poziomy.
sobota, 09 kwietnia 2011 10:03

Żeby żyć, trzeba pić? Wyróżniony

Napisała PaW
Opłaca się być "menelem". Mam świadomość, że to ostre słowa, niepoprawne politycznie. Ale żyjemy w rzeczywistości, która zmusza do takich wniosków. Bo uczciwym, pracującym i dbającym o rodzinę ludziom coraz trudniej jest żyć.
sobota, 26 marca 2011 10:24

Od maja: "auf Wiedersehen!" Wyróżniony

Napisała PaW
Moja dobra znajoma od kilku długich tygodni szuka pracy. Jej opowiadania jeżą włos na glowie. Nie chodzi o to, że zatrudnienia nie ma- od czasu do czasu można coś znaleźć, a Łomża nigdy nie była zagłębiem niezliczonej ilości ofert pracy. Bardziej zastanawia całkowity brak szacunku, z jakim spotyka się na każdym kroku. To już ciężko wytłumaczyć kryzysem.
sobota, 19 marca 2011 07:30

Jeszcze płyniemy Wyróżniony

Napisała PaW
Indianie traktowali swoje kanoe jak niezatapialny korek. Burza, huragan czy pora deszczowa - kanoe miała największe szanse wrócić do brzegu. Ostatnio mam wrażenie, że nasze miasto jest dla nas jak ta indiańska łódź - jesteśmy stuprocentowo przekonani, że co by nie zrobić, nie zatonie.
czwartek, 10 marca 2011 10:12

Nieruchomości - ceny sięgają absurdu Wyróżniony

Napisała PaW
Ostatnio żywo interesuję się łomżyńskim rynkiem nieruchomości. I chociaż dach nad głową to rzecz niezmiernie ważna i świadcząca o zdrowym i odpowiedzialnym podejściu do życia, mam wrażenie, że niektórym już tego rozsądku zabrakło. Kilka przykładów:
sobota, 05 marca 2011 11:35

Dziś obchodzimy Dzień Teściowej. Najlepsze dowcipy

Napisane przez mano
Święto zostało ustanowione w 80 latach XX wieku. Pierwszy raz Dzień Teściowej był obchodzony we Francji. Powstało na wyraz szacunku i wdzięczności synowej lub zięcia wobec teściowej, za ich obecność, zainteresowanie i pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu wspólnego gospodarstwa domowego, rozwiązywaniu problemów.
czwartek, 03 marca 2011 15:21

Coś z niczego, czyli przewidywanie przyszłości Wyróżniony

Napisała PaW
W tej chwili za kilogram cukru trzeba zapłacić 4 złote. Jeszcze kilka tygodni temu ta sama kilogramowa torba była tańsza prawie o złotówkę. A to jeszcze nie koniec podwyżek - wkrótce cukier może osiągnąć cenę nawet 7 złotych! Podobne podwyżki cen czekają też inne artykuły spożywcze.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu